Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti riigi sünnipäevapidustustele tänavu 24. veebruaril publikut ei oodata ning eeldatakse, et vabariigi aastapäeva tähistatakse pigem koduses ringis.

 

Paljudest sündmustest saab osa ainult rahvusringhäälingu ERR ülekannete vahendusel.


Inimesi ei oodata hommikusele lipuheiskamisele Tallinnas Toompeal ning ära jääb ka ka üks päeva rahvarohkemaid sündmusi – paraad, kus kaitsevägi koos liitlastega uhkusega marssimisoskust ja tehnikat on näidanud.


Ülemveebel Enn Adosoni sõnul võivad inimesed jälgida liitlaste lennukite ülelendu, muidugi juhul, kui ilm seda võimaldab.

 

"Ülelend toimub üle kogu Eesti suuremate linnade: alustavad Ämarist, siis Kärdlasse, Kuressaarde, Pärnusse, Viljandisse, Tartusse, Rakveresse ja Tallinna," ütles Adoson.


Õhku tõusevad Ämaris olevad Saksa lennukid, Leedust tõusevad õhku itaallaste lennukid ja Suurbritanniast tõusevad üles ameeriklaste lennukid, lisas Adoson.

 

Lennukite ülelend algab kell 11 ja kestab pool üheni.


Lisaks on juba pidupäeva hommikul kell 10 ETV eetris uus saade "Vabariigi vägi", kus antakse ülevaade kaitseväe sündmustest ja tutvustatakse uuemat relvastust ja tehnikat.


Presidendi kõne ja sellele järgnev kontsert toimuvad Eesti südames, Paide teatrimajas ja neist saab osa ERR-i otseülekande vahendusel.

 

Kätlemist ja pidu ei toimu.

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo