Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

16330

 

13. aprillil toimub esmakordselt virtuaalfoorum eestlastele üle maailma, kus välisministeerium tutvustab oma diasporaad puudutavaid tegevusi ja plaane.

 

Foorumil esinevad ka välismaal elavad eestlased Hille Hanso ja Ellen Valter, kes räägivad, kuidas võiksid üleilmsed eestlased osaleda Eesti arengus.


Virtuaalfoorum eestlastele üle maailma on jätk välisministeeriumi mullu diasporaa seas läbiviidud küsitlusuuringule ja järgmine samm, et tihendada koostööd Eesti ja üleilmsete eestlaste vahel.


„Mul on siiralt hea meel välismaal elavate eestlaste küsitluse tagasiside üle, mis kinnitab soovi hoida tugevat sidet kodumaaga ja panustada Eesti käekäiku.

 

Küsitlusest selgusid ka välismaal elavate eestlaste murekohad, millega välisministeerium saab diasporaaga seotud tegevuste planeerimisel arvestada,“ ütles välisminister Eva-Maria Liimets.


„Meie jaoks on eriti oluline, et virtuaalfoorumil osalevad ka välismaal elavad eestlased, kes jagavad oma mõtteid ja kogemusi.

 

Olen veendunud, et usalduslik koostöö üleilmsete eestlastega aitab kaasa Eesti tulevikueesmärkide saavutamisele ning rahvusvahelisele edule,“ sõnas Liimets.  


Välisministeerium tutvustab virtuaalfoorumil oma seniseid tegevusi ja plaane üleilmse eestluse vallas ning avab põhjalikumalt mullu välismaal elavate eestlaste seas läbiviidud küsitluse tulemusi.

 

Samuti räägitakse, kuidas aitavad välisministeeriumi uued fookusteemad äri- ja küberdiplomaatia kujundada Eesti mainet maailmas.

 

Tutvustatakse ka välismaal elavatele eestlastele mõeldud konsulaarteenuseid ja –uudiseid.


Virtuaalfoorumil osalevad Türgis elav politoloog ja ajakirjanik Hille Hanso ning Kanadas elav jurist Ellen Valter.


Virtuaalfoorum toimub teisipäeval, 13. aprillil kell 17.00–19.00 (Eesti aja järgi) Worksupi keskkonnas, kus saab tutvuda ka kavaga: https://worksup.com/app#id=DIASPORAA2021   


Ülekanne on hiljem järelvaadatav.


Välisministeerium

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo