Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

qqkh

 

Eesti suuremates linnades, nagu ka kümnetes linnades 40 riigis üle maailma, toimusid laupäeval, 20. märtsil rahumeelsed meeleavaldused vabaduse eest ja politseiriigi vastu.


Erinevalt teistest maailma linnadest, kus massilised meeleavaldused piirangute ja politseiriigi vastu tõid  tänavad-väljakud rahvast tihedalt täis, avaldati Eestis meelt sõbralikult autorongides sõites.

 

Kokku vuras rahvuslippudega autosid Eesti teedel tol päeval tuhandeid.


Tegemist ei olnud organiseeritud tegevusega, Eestis toimus kõik iseorganiseeerumise teel.

 

Eestis ei avaldatud meelt ka kellegi või  millegi vastu, vaid  sõbralikud inimesed tulid välja, et kodanikualgatuse korras sõita nendele oluliste vabduste eest – sõnavabaduse, liikumisvabaduse, valikuvabaduse, kogunemisvabaduse ja tervisevabaduse eest – mis kõik terves maailmas on ohtu sattunud.


“Tahaksime julgustada ja kutsuda kõiki üles rahumeelselt ja avalikult sõitma tänavatele ning sõnumit levitama autoritaarsete koroonapiirangute vastu, mis on meie elu kahjustanud rohkem, kui seda ükski viirus ise on teinud,” kirjutasid autosõidu idee autorid.

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo