Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Koroonaviirusevastased antikehad on tekkinud ligi viiendikul Eesti täiskasvanud elanikkonnast, selgus Tartu Ülikooli juhitavast koroonaviiruse levimuse seireuuringust.


"See näitaja on tõusnud meie eelmise uuringuga võrreldes umbes kahekordseks, et kui möödunud uuringus, mis oli neli nädalat tagasi, oli 11 protsendil antikehad, siis nüüd on 21 protsendil.

 

See on minu meelest üks päris hea hea sõnum," ütles uuringut juhtinud Tartu Ülikooli peremeditsiini professor Ruth Kalda 23. märtsil ERR-ile.


Seireuuringu käigus tehtud koroonaviirusevastaste antikehade uuringust selgus, et antikehad on tekkinud hinnanguliselt keskmiselt 229 000 täisealisel inimesel.  


Kalda sõnul on 10 protsenti täiskasvanutest omandanud antikehad haiguse läbipõdemisega ja 11 protsenti vaktsineerimise kaudu – olgu siis ühe või kahe doosiga.


"Ja kui veel rõõmustavatest sõnumitest rääkida, siis on antikehasid juba päris palju ka eakamatel ja keskealistel.

 

See on selgelt tänu sellele, et nad on olnud ka vaktsineerimiste sihtgruppides.

 

Nii et, et võib-olla on see hea sõnum, et need, kes on enam ohustatud, nendel on ka viirusevastaseid antikehi juba enam kui noorematel, 18-39 aastaste vanusegrupis," rääkis professor.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo