Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

resize1

Leedu ja Läti president ning Eesti peaminister Kaja Kallas kohtusid 14. juunil Brüsselis USA presidendi Joe Bideniga, Valge Maja teatel kinnitas Biden pühendumist Balti riikide julgeolekule.   Foto: ERR

 

Kallas kutsus Bidenit osalema Tallinna digitippkohtumisel

 

Leedu ja Läti president ning Eesti peaminister Kaja Kallas kohtusid 14. juunil USA presidendi Joe Bideniga. Valge Maja teatel kinnitas Biden pühendumist Balti riikide julgeolekule ning Kallase sõnul saab Eesti USA julgeolekugarantiile kindel olla.


Kohtumisel kinnitasid Eesti peaminister ning Läti ja Leedu riigipead tihedaid liitlassuhteid Ameerika Ühendriikidega ning koostööd järjest keerulisemaks muutuvas julgeolekukeskkonnas.


Kallas rõhutas, et Ameerika Ühendriikide sõjaline kohalolek Euroopas ja Balti riikides on meie julgeolekule kriitilise tähtsusega. "USA liidriroll NATO-s on asendamatu. Võime USA julgeolekugarantiile kindlad olla," sõnas Kallas.


"NATO tehnoloogiline eelis peab säilima. Sealhulgas tehnoloogiate arengust lähtuvate ohtudega tegelemiseks," ütles Kallas ja kutsus Bidenit osalema septembris Tallinna digitippkohtumisel, kus muu hulgas arutatakse usaldusel ja läbipaistvusel põhineva kapitali kaasamist taristu ja digiühenduste arendamiseks.


Leedu president Gitanas Nauseda kirjutas pärast kohtumist sotsiaalmeedias, et segastel aegadel peavad demokraatiad kokku hoidma.


"Leedu, Läti ja Eesti juhid kohtusid just USA presidendiga. Leppisime kokku NATO idatiiva tugevdamises ning Ukraina ja Gruusia toetamises. USA kohalolek Balti piirkonna on terve alliansi julgeoleku jaoks määrava tähtsusega," lisas Nauseda.


"President rõhutas USA tugevat toetust Eesti, Läti ja Leedu julgeolekule nagu ka kogu Balti regiooni julgeolekule.

 

Neli liidrit kinnitasid oma pühendumist poliitiliste, sõjaliste ja majandussuhete tugevdamisele, kaasa arvatud koostööle NATO-s, et tegelda Venemaa ja Hiina esitatavate väljakutsetega," öeldakse Valge Maja väljastatud teates, milles anti ülevaade Bideni kohtumisest Eesti peaministri Kaja Kallase, Läti presidendi Egils Levitsi ja Leedu presidendi Gitanas Nausedaga.


Kallase, Nauseda ja Levitsi kohtumine USA presidendiga toimus Brüsselis enne NATO tippkohtumise algust.


ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo