Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Välisministeeriumi magistristipendiumid võitsid Brugges asuva Euroopa Kolledži magistrant Anna-Liisa Merilind ja Tallinna Tehnikaülikooli magistrant Karl Toomet. Mõlema stipendiumi suurus on 3500 eurot.


2020. aastal loodud stipendiumi eesmärk on toetada teadustegevust Eesti välispoliitika kujundamisel ja edendamisel olulistel teemadel.

 

Magistristipendiumit antakse välja igal aastal.


Tänavu esitati 12 avaldust Eesti magistrantidelt ülikoolides üle maailma.

 

Valik osutus Brugges Euroopa Kolledžis õppiva Anna-Liisa Merilinnu ja Tallinna Tehnikaülikoolis õppiva Karl Toometi kasuks.


Anna-Liisa Merilinnu magistritöö on tema Euroopa Liidu diplomaatia ja Atlandi-ülese julgeoleku õpingute kulminatsioon ning käsitleb domeeniüleste ohtude tõrjumist ja nende vastu kaitsmist.

 

Täpsemalt uuritakse töös NATO ja Euroopa Liidu koostööd hübriidohtudele reageerimisel ja küsitakse, millist rolli mängib NATO heidutus migrantide relvana kasutamise vastu.


Karl Toometi magistritöö eesmärk on uurida tehisintellekti ja autonoomsete relvasüsteemide kasutamist kriisiolukorras.

 

Töös analüüsitakse arenguid selles vallas Venemaa Föderatsioonis ja Iisraelis ning hinnatakse neid Eesti julgeoleku seisukohast.


Mõlemad tööd tulevad kaitsmisele 2022. aastal.


Hindamisel võeti arvesse magistritöö kavandi taset, teema asjakohasust ja uuenduslikkust ning uuringu eeldatavat tähtsust Eesti välispoliitikaalase analüüsivõimekuse arendamisel.

 

Hindamiskomisjoni kuulusid eri valdkondade esindajad välisministeeriumist.


This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo