Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ebanormaalselt kõrged elektrihinnad sundisid Kundas asuvat puitmassitootjat Estonian Cell – mis võib olla Eesti energiamahukaim tööstusettevõte – seiskama möödunud nädalal ajutiselt oma tootmise.

 

Estonian Cell ootab valitsuselt kiireid lahendusi Eesti ettevõtete konkurentsivõime taastamiseks.


Estonian Cell oli sunnitud oma puitmassitehase 8. detsembril ekstreemsete energiahindade tõttu seiskama, sest elektri ja gaasi ootamatu hinnatõus on mõjutanud nende konkurentsivõimet.

 

Vaatamata osaliselt fikseeritud sisseostuhindadele kulus ettevõttel novembrikuus elektri ja gaasi peale 1,5 miljonit eurot rohkem kui tavaliselt.

 

Ettevõtte viimaste kuude energiaarve on kokku olnud üle viie miljoni euro kavandatust suurem.


See pani ettevõtte peaminister Kaja Kallase poole pöörduma, et valitsus leiaks kiire lahenduse Eesti energiamahukate tootmisettevõtete konkurentsivõime taastamiseks.


Ettevõtte juht palub valitsuselt, arvestades praegust olukorda, vabastada kõik elektrienergia tarbijad, sealhulgas tööstustarbijad, taastuvenergia tasumise kohustusest ja võimalusel täiendavalt ka täielikult elektri ja gaasi võrgutasu tasumise kohustusest 1. detsembrist tagasiulatuvalt kuni energia hinnakriisi lõpuni.


Estonian Cell on Kundas asuv puitmassitootja, mis alustas tegevust 2006. aastal ja mis ekspordib kogu oma toodangu.

 

Estonian Celli puitmassi tehas on üks suurimaid nn green-field tööstusinvesteeringuid Eestis, mille esialgne investeeringumaht oli 153 miljonit eurot, lisaks on ettevõte investeerinud tootmismahtude kasvu, energiaefektiivsusesse ja keskkonnahoidu üle 50 miljoni euro.

 

Estonian Cell toodab haava paberipuust puitmassi, mida kasutatakse kauakestvate või taas ringlusse jõudvate paberitoodete valmistamiseks, toodangu aastane väärtus on üle 80 miljoni euro, millest umbes 75 protsenti eksporditakse Euroopasse ja 25 protsenti Aasiasse.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo