Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kodanikuliikumine Eestimaa Emad andis 3. jaanuaril 2022 peaministri büroole ja valitsusele üle oma seisukohti ja ettepanekuid esitleva pöördumise, millele on tänaseks alla kirjutanud üle 2000 lapsevanema.


"Pöördumine on kantud murest laste vaimse tervise pärast, mida on süvendanud koroonapiirangud, meedia fokusseerumine negatiivsusele ja paanikakülvamisele ning samuti vaktsineerimissurve.

 

Ühiskonnas kuhjunud pinged on muutnud Eesti riigi laste enesetappude esinemissageduselt maailma esirinnas olevaks, kuid riigi ja rahva jätkuvuse garantiiks on vaid tasakaalus psüühikaga terved lapsed," seisab kodanikuliikumise pöördumises.


Allakirjutanute seas on ka elukutselisi arste, kes oma igapäevatöö kogemustest lähtuvalt on veendunud, et vaktsineerimine on tõhus rahvatervise meede, kuid seda vaid juhul, kui selle juures arvestatakse iga patsiendi tervisliku seisundi, organismi tundlikkuse ja eripäradega ning selgitatakse välja riskigrupid.


Pöördumisele allakirjutanud rõhutavad nii ÜRO lapse õiguste konventsiooni kui Eesti lastekaitseseaduse alusprintsiipi, et kõigis lapsi puudutavates ettevõtmistes tuleb esikohale seada lapse huvid.

 

"Lähtudes tõdemusest, et lapsed üheski vanuserühmas ei ole praegu koroonaviiruse suhtes riskigrupp ning et koroonavaktsiinide teaduslik katsetusperiood pole veel lõppenud, peavad pöördumisele allakirjutanud lubamatuks laste massvaktsineerimist," leiab kodanikuliikumine.


Pöördumises tehakse valitsusele konkreetsed ettepanekud olukorra parandamiseks.


Pöördumine saadeti peaminister Kaja Kallasele ning koopiana ka riigikogu esimehele Jüri Ratasele, töö- ja terviseminister Tanel Kiigele, haridus- ja teadusminister Liina Kersnale, õiguskantsler Ülle Madisele, riigisekretär Taimar Peterkopile, teadusnõukoja juhile Toivo Maimetsale ja terviseameti peadirektori asetäitjale Mari-Anne Härmale.


Pöördumisega saab liituda www.mottekoda.ee 

 

VES/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo