Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Riigikogu võttis 91 poolthäälega vastu karistusseadustiku muudatuse, millega käsitletakse Eestis inimkaubandust viimaks kriminaalkuriteona, erinevate huvigruppide poolt kauaoodatud sammu tervitab ka välisajakirjandus. Seaduse muudatusega uuendati karistusseadustiku orjastamist käsitleva koosseisu sõnastust ning täiendati uute koosseisudega, mis puudutavad inimkaubanduse, prostitutsiooni ja ebaseadusliku doonorlusega seotud kuritegevust.  Inimkaubanduseks loetakse kellegi asetamist olukorda, kus ta on sunnitud töötama tavapäratutel tingimustel, tegelema prostitutsiooniga, kerjama, panema toime kuriteo või täitma muud vastumeelset kohustust, samuti inimese sellises olukorras hoidmise eest, kui tegu on toime pandud vabaduse võtmise, vägivalla, pettuse, kahju tekitamisega ähvardamise, teisest isikust sõltuvuse, abitu seisundi või haavatava seisundi ärakasutamisega. Sellise teo ees karistatakse maksimaalselt viieteistaastase vangistusega.   Associated Press kirjutab, et Eesti oli seni ainuke Euroopa Liidu riik, kus puudus inimkaubandust käsitlev paragrahv ning 21. märtsil vastuvõetud seadusemuudatus tehakse suuresti USA survel.  USA pani seetõttu Eesti eelmisel aastal kõrvuti Valgevene ja Venemaaga inimkaubanduse musta nimekirja. "See aga riivas 1,3 miljonilise rahvaarvuga ning oma välise kuvandi suhtes ülitundlikku Balti riiki," kirjutatakse ning lisatakse, et seetõttu kiirustas justiitsminister seaduse muutmisega, et vältida tänavu aprillis veel üheks aastaks musta nimekirja sattumist. ERR   

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo