Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Sel nädalal külastas Eestit Ameerika Ühendriikide delegatsioon, et arutada kahepoolse pensionikindlustuse lepingu sõlmimist. Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul oli ameeriklaste külastuse eesmärk tutvuda Eesti pensionikindlustussüsteemiga ja anda ülevaade enda omast. „Kuigi pensionisüsteemid on erinevad, oleme koostöö suhtes optimistlikud,“ märkis Pevkur. Koostööleppe sõlmimise põhimõte on samalaadne Eesti ja teiste riikide vahel sõlmitud lepingutega. Kui Eestis töötanud inimene on läinud elama USAsse, siis Eesti maksaks inimesele pensionit vastavalt siin omandatud pensionistaaži järgi ning kui inimene on töötanud USAs ja Eestisse tagasi tulnud, siis maksavad Ühendriigid inimesele pensioni seal omandatud staaži järgi. Merle Malvet selgitas, et inimesel tekib seega õigus saada pensionit mõlemast riigist juhul kui tal on omandatud pensionistaaž nii Eestis kui USAs.  „Sealjuures kumbki riik maksaks oma osa ise. Antud juhul hõlmab leping ka sotsiaalmaksu maksmisega seonduvat, seega peaks see huvi pakkuma ka Eesti ja Ameerika Ühendriikide ettevõtjatele,“ lisas ministeeriumi sotsiaalkindlustuse osakonna juhataja Merle Malvet. Läbirääkimised jätkuvad sügisel. Siis külastab Eesti delegatsioon juba Ameerika Ühendriike, et lepingu lahtiseks jäänud punktid täiendavalt läbi arutada. Suure tõenäosusega saab kokku leppida ka lepingu rakendamiseks vajalikud praktilised meetmed. Eesti tegi USAle ettepaneku pensionilepingu sõlmimiseks 2007. aastal. Eestil on kehtivad sotsiaalkindlustuslepingud Venemaa, Ukraina ja Kanadaga. Läbirääkimised on lõppenud ja lepingu tekst kokku lepitud Moldovaga, kuid leping ei ole veel jõustunud, kuna riikide parlamendid peavad veel lepingu teksti heaks kiitma. Euroopa Liidus, Euroopa Majandusühenduses ja Šveitsis kehtivad pensionide suhtes Euroopa Liidu reeglid. 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo