Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

NATO sõjaline komitee valis 3. aprillil Eesti kindralmajor Neeme Väli NATO rahvusvahelise sõjalise staabi ülema esimese asetäitja ning poliitika ja planeerimise osakonna direktori ametikohale. Eesti esitas kindralmajor Väli kandidatuuri selle aasta alguses, teatas kaitseväe peastaap. NATO sõjalise staabi poliitika ja planeerimise osakonna direktor on samaaegselt NATO sõjalise staabi ülema kindralleitnant Jürgen Bornemanni esimene asetäitja. See on kõige kõrgem NATO ametikoht, kuhu on Eesti ohvitser valitud. Kindralmajor Väli teenib kaitseväes alates 1993. aastast. Aastatel 2007-2011 oli ta kaitseväe peastaabi ülem. Ta on teeninud aastatel 2000-2003 NATO Põhja-Euroopa väekoondise staabis ja erinevatel ameti-kohtadel kaitseväes, olnud kaitseliidu staabiülema ja kaitseliidu ülema kohusetäitja. Neeme Väli on lõpetanud Bundeswehri staabi- ja juhtimisakadeemia Saksamaal ning Tartu Ülikooli õigusinstituudi. Välit on autasustatud Kotkaristi IV klassi, kaitseliidu Valgeristi II klassi ja kaitseväe teenetemärkidega.  NATO poliitika ja planeerimise osakond töötab välja NATO sõjalise staabi strateegilised plaanid ja kontseptsioonid ning koordineerib koostööd NATO poliitilise staabiga. Poliitika ja planeerimise osakond juhib NATO kahe strateegilise väejuhatuse ning Brunssumi, Napoli ja Lissaboni ühendväejuhatuste planeerimisalast tegevust.  VES/BNS

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo