Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Pealkirja all Hea saarlane, aita Jämaja kirikut! ilmus 17. märtsi 2012 Saaremaa ajalehes Meie Maa artikkel Jämaja kiriku lagunevast katusest.  Juba kuu on möödas sõbrapäeva õhtust, kui tööpäeva järel kogunes Torgu vallamajja vallavanem Tiit Põlluga kokkulepitud kohtumisõhtule grupike inimesi. Igaüks oma või laiemat rahvahulka puudutava mureküsimusega. Teiste seas ka Jämaja kirikuõpetaja Anu Konks ja koguduse juhatuse esindaja Signe Metsmaa. Mis siis meile muret valmistab? Ikka järjest enam lagunev kiriku katus. Juba 2007. aastal oleks endiste ametlike kirjade järgi pidanud toimuma Jämaja kiriku katuse suuremahuline kapitaalremont riiklikest vahenditest pühakodade renoveerimise programmi alusel. Käes on 2012. aasta ja tänaseks on selge, et riigil selleks hetkel raha ei jätku ja lähiajal seda remonti ei tule.  Kui 2010. aastal eksperdid meie palvel katuse ja kiriku seisukorda uuesti hindasid, konstateerisid nad, et Eestimaal on kümmekond kirikut halvemas seisus ning vaja esmalt lõpetada ka pooleliolevad tööd. Nii peab Jämaja kirik senikaua oma järge ootama. Küll märkisid eksperdid, et juba 2010. aasta suvel tulnuks teha oma vahenditest ära või siis leida sponsoreid hädapäraseks katuseremon-diks. Ent ka hädapärane remont nõuab kogudusele endale üle jõu käivaid kulutusi. Nende hinnangul pidi see maksma minema ca 70 000 krooni ehk 4500 eurot. Väikesel kogudusel niisugust raha ei ole. Juhatuse esimees pöördus taotlusega Muinsuskaitseameti poole, õpetaja kirjutas projekti GAW-le. Paraku ei ole me abi leidnud. Kuhu on pöördutud, on senini olnud vastus: “Mõistame teie muret, aga raha ei jätku.” Nüüdseks on aga mure veelgi suurem. Lisandunud on ka tornikiivri remondi vajadus – vana värv koorub ja aknaavade luugid vajavad hädasti remonti. Selleks et Jämaja kirik edasi ei laguneks, läheb vaja kokku ca 5000 eurot. Üheskoos sai arutatud ja ka vallavanem oli nõus kogudusele appi tulema ning kaasa aitama sponsorite leidmisel. Pöördume kindlasti ka vallavolikogu poole oma abipalvega.  Kuna 2012. suvel, 28. juulil on toimumas järjekordsed sõrulaste päevad, siis palume ka kõigi saarlaste ja eeskätt sõrulaste hea tahte avaldust: teha võimaluse korral selleks oma annetus. Oleks tore, kui sõrulaste päevadeks saaksid katuse esmased lagunemishädad kõrvaldatud ning kirikutorn võiks seista uhkelt oma värskes ilus. Üheskoos avaldati arvamust, et kui isegi halastamatult Sõrvet laastanud suur ilmasõda jättis kiriku puutumata, ei saa me ju nüüd, rahupäevadel mitte lasta kirikul hävineda! Annetust teha soovijatele on avatud Jämaja koguduse arveldusarve SEB-is. Palume märkida juurde: kiriku katuse hädapärase remondi toetuseks. Arve number on 10022038351003. Täname ette kõiki abistajaid!   Signe Metsamaa Jämaja koguduse juhatuse liige

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo