Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Noor Eesti teadlane Anna Maria Punab Hugo Treffneri Gümnaasiumist pälvis kolmanda koha Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil tööga, milles uuris gümnaasiumiõpilaste õppeedukuse ja õnnelikkuse vahelisi seoseid. Punab, kes praegu on Tartu Ülikooli tudeng, leidis oma töös, et õnnelikkus ja eluga rahulolu ei ole seotud keskmise hindega matemaatikas, eesti keeles, ajaloos ja võõrkeeles, teatas Eesti teadusagentuur BNS-ile. 

Ilmnes, et need õpilased, kelle elus on enam tuge pakkuvaid figuure, on õnnelikumad ja saavad kokkuvõttes paremaid hindeid, kui väiksema sotsiaalse toega noored. Keskmise hinde juures oli eriti oluline sõprade poolne tugi, samas kui lähedased suhted vanematega mõjutasid lemmikainete hinnet. Anna Maria Punab pälvis Eesti õpilaste teadustööde riiklikul konkursil teise koha ning esindas konkursikomisjoni otsusega Eestit 2012. aasta Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil Bratislavas.

Õpilaste riiklikku teadustööde konkurssi korraldab Eesti teadusagentuur koostöös haridus- ja  teadusministeeriumiga. Punab ja samuti Eestit Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil esindanud Jaan Toots ning Karl-Sander Erss Tallinna Reaalkoolist jõudsid tagasi Tallinna 26. septembril. VES/BNS

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo