Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Majandusminister Juhan Parts on seoses Narva elektrijaamade uue ploki ehitamisega sattunud skandaali, mis võib viia tema umbusaldamiseni. Peaminister leiab, et Partsi süüdistamine on kohatu. Möödunud aastal sõlmis minister Juhan Parts prantslastega lepingu uue põlevkivielektrijaama ehitamise Narva lähedale Auveresse. Nüüd on avalikustatud materjalid, mis kinnitavad, et Parts survestas Eesti Energia nõukogu ja surus läbi otsuse, mille õigsuses on sügavalt kahtlust avaldanud ka Riigikontroll, vahendab Kanal 2 „Reporter". Sotsiaaldemokraadid on teatanud, et nõuavad majandusminister Partsi tagasiastumist. „Vastselt ajakirjanduse läbi avalikuks saanud info selle kohta, kuidas taoline otsus Eesti Energia nõukogus läbi suruti ministri poolt, millistele andmetele tuginedes ja milliseid andmeid varjates, on kindlasti karika üle ääre ajanud. Kahtlemata ei ole tegu Eesti riigile kasuliku otsuse ja tehinguga," kommenteeris sotsiaaldemokraatide juht Sven Mikser. Sel teemal võttis 11. oktoobril sõna ka kultuuriminister Rein Lang, kelle sõnul pole valitsuse positsioon olnud mingi saladus. Langi sõnul oli selge, et kuigi majanduslikult ei ole see kasulik, on seda julgeolekupoliitiliselt vaja. Ka peaminister Andrus Ansip kinnitas, et majandusminister tegutses valitsuse mandaadi alusel ning kui nõuda Juhan Partsi tagasiastumist, peaks kogu valitsus tagasi astuma. „Juhan Partsi ainuisikuline süüdistamine on täiesti kohatu, teenimatu, otsus on langetatud valitsuses ja ma ei arva, et keegi peaks Vabariigi Valitsust selle eest süüdistama," kaitses peaminister. Peaministri sõnul on riigil kui omanikul teatud puhkudel õigus anda ettevõttele juhiseid, kuidas tegutseda. Ansip on veendumusel, et toona langetatud otsus on õige ja valitsus tegutses Eesti huvides, et säiliks energiajulgeolek. Senised Narva katlad tuleb keskkonnanõuete tõttu peagi sulgeda. Kui uusi ei ehitata, tuleks meil elektrist puudus, sest merealune ühendus Soomega on pidevalt rivist väljas. „Meie lõunanaabrite seas on selline riik, kus 60-70 protsenti elektrit ostetakse Venemaalt. Kas see oleks Eestile ideaalmudel? Kas tõesti Sven Mikser sellist Eestit tahabki?" küsis Ansip. Partsi umbusaldamist kaalub Keskerakonna fraktsioon, kes otsuse langetab järgmise nädala kolmapäeval, pärast kohtumist ministriga.   Pikem käsitlus veebis http://www.e24.ee/1002180/eesti-energia-suurinvesteering-suruti-labi-puudulike-andmete-abil/

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo