Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Eesti idufirma GrabCAD sai maailma ühelt olulisemalt riskikapitalifirmalt 8 miljoni dollarilise investeerimislepingu ning firmasse paigutas raha ka Silicon Valley üks tuntumaid ettevõtjaid David Sacks. Suuremahulist investeeringut plaanib firma kasutada töötajate palkamiseks nii Eestis kui USA-s. Inseneride peamiseks töövahendiks mehaaniliste detailide ülesjoonistamisel ei ole juba ammu enam paber ja pliiats. Viimased aastakümned tehakse seda tööd arvutis ja CADi tarkvaraga.  Et teha CADi kasutavatel inseneride ja projekteerijate tööprotsess lihtsamaks, pakub Eesti idufirma GrabCAD neile mugavat internetikeskkonda, kuhu projektsioone ja jooniseid üles saab laadida.  Nii ei pea insenerid oma suuremate projektidega töötamise ajal hakkama eraldi projekteerima väiksemaid detaile, vaid saavad need just GrabCADist alla laadida. Kuid see on alles ettevõtte veebikeskkonna esimene etapp.  Skype'i asutaja ja Grab-CADi ingelinvestor Ahti Heinla selgitas, et teine etapp, kuhu on aasta algusest juba investeeritud ja seda tehakse ka jätkuvalt, on la-hendus, mis võimaldab inseneridel suhelda oma klientidega, tootjatega ja omavahel live'is. 15. oktoobril allkirjastas ettevõte maailma ühe olulisema riskikapitalifirmaga Charles River Ventures 8,15 miljoni dollari suuruse investeerimislepingu. Selle lepingu perspektiive ja olulisust märgib näiteks see, et firma oli üks esimesi, kes omal ajal Twitterisse raha paigutas.  Eelmisel aastal nägi GrabCADis potentsiaali ka Skype asutaja Ahti Heinla, kes firmasse ingelinvestorina isiklikku raha süstis. Kuid praegune suurinvesteering annab Heinla sõnul selge sõnumi nii kohalikule kui ka laiemale tööjõuturule.  "GrabCAD ei ole firma, mis mingi aasta pärast võiks ära kaduda. Neil on pikem perspektiiv silme ees ja CrabCAD on turvaline koht, kuhu saab tööle tulla, kui tahta väheke ägedamat tööd kui tavalises firmas," ütles Heinla. Just uute töötajate palkamiseks erinevatel investoritelt 14 miljonit dollarit kogunud CrabCAD plaanibki paigutada.  Kuigi firma peakontor on Bostonis, töötab 13-liikmeline tarkvaraarenduse meeskond Tallinnas.  GrabCADi arendusjuht Kristina Narusk ütles, et firma tahab lähima poole aasta jooksul kogu arendustiimi vähemalt kahekordistada. "Aga kuna meil on toote- ja tehnoloogia arenduse mõttes plaanid päris agressiivsed ja suured, siis ideaalis võiks see tiim siin Tallinna kontoris olla järgmise aasta lõpus kolm korda nii suur kui ta on täna." ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo