Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Estonian Airi nõukogu vabastas ametist Estonian Airi juhi Tero Taskila ning määras alates 1. novembrist uueks juhiks Jan Palméri. Estonian Air peab lepingujärgselt oma endisele juhile maksma ennetähtaegse lepingu lõpetamise tõttu 99 687 eurot hüvitist. Arvestades firma majandusraskusi tegi ettevõtte nõukogu esimees Erkki Raasuke Taskilale ettepaneku hüvitusest osaliselt või täielikult loobuda, kuid soomlane keeldus.  Ettevõtte uue juhi Jan Palméri palk saab olema 21 500 eurot, mis on ligi 10 000 eurot vähem kui Taskilal. Palmerile lahkumishüvitist ettenähtud pole, lisas Raasuke. Erkki Raasukese sõnul peab ettevõte vähendama lennuliini ning koondama ka osa töötajaid. Tema sõnul jääb alles 9-11 lennuliini, mida ettevõte on viimased 15 aastat teenindanud.  Kõigepealt pannakse kinni Tartu, Helsingi ja Joensuu liinid. Allesjäävate liinide seast võib tõenäoliselt leida Stockholmi, Kopenhaageni, Oslo, Brüsseli, Moskva ja Peterburi. Teiste liinide saatus on lahtine. Helsingi, Riia ning Müncheni liini teenindavad Raasukese sõnul praegu edukalt teised lennufirmad, mistõttu pole kindel, kas Estonian Air seda tegema peaks. Tartu liini sulgemine tekitas suurt pahameelt Tartu linnapeas, kes nimetas otsust solvavaks. «See on solvav mitte ainult linnale, vaid Lõuna-Eestile tervikuna, küsimus on terves regioonis,» ütles Kruuse. «Siis võiksime ju ka Tartu Ülikooli Tallinna kolida, saaksime odavama riigi, ainult et see riik ei püsiks väga kaua.» Lisaks liinide sulgemisele hakkab ettevõte lähiajal ka koondama. Kui suurest osast tööjõust loobutakse, ei osanud Raasuke veel öelda.   

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo