Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Estonian Air teatas, et vähendab töötajate arvu 146 inimese võrra. Hetkel töötab ettevõttes 318 inimest, koondamiste järel jääb tööle 172 inimest, kellest 100 on lennupersonali liikmed ja ülejäänud tugifunktsioonide ning administratiivosakondade töötajad, teatas ettevõte.  Pilootidest ja salongiteenindajatest kaotab töö 88 inimest ning kommerts- ja administratiivosakondadest 58 inimest. Koondamisprotsess administratiivosakondades algab kohe ja lennumeeskondade osas siis, kui ettevõttel on selge pilt, kuidas minnakse üle ühte tüüpi lennukitele.  Edasised detailid saavad ettevõtte teatel paika järgnevatel nädalatel.  "Estonian Airi lennumahtude märgatav kokkutõmbamine tähendab kahjuks ka seda, et tulevikus peame tegutsema märgatavalt väiksema hulga töötajatega," kommenteeris Estonian Airi juhatuse esimees Jan Palmér.  Uue tegutsemismudeli kohaselt lennatakse viie lennukiga Tallinnast teenindades vähemalt üheksat kuni kümmet põhisihtkohta. Palmer lisas, et töötajaskonna vähendamise plaan on seotud Estonian Airi nõukogu otsusega muuta ettevõtte tegevussuunda, mis keskendub edaspidi Eesti jaoks olulistele põhisihtkohtadele, kuhu on olemas kindel nõudlus. Riiklik lennufirma Estonian Air teatas oktoobri lõpus, et ettevõtte üheksa kuu kahjumiks kujunes 20,2 miljonit eurot. Eelmisel aastal oli kahjum samaks ajaks 11,2 miljonit eurot. Estonian Airi senine juht Tero Taskila vahetati välja Jan Palmeri vastu, kellel on kogemusi raskustes lennufirmade aitamisega. Ühtlasi teatati, et plaanis on sulgeda mitmed lennuliinid ja ees ootavad koondamised.  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo