Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Kultuuriministeeriumi konkursikomisjoni esimehe, kantsler Siim Suklese sõnul on Tõnis Lukas suurte kogemustega tippjuht. «Lukas tunneb hästi Eesti Rahva Muuseumi, kuna oli aastatel 1992 kuni 1995 ERMi direktor,» märkis Sukles. «Lukase kogemused annavad kindluse, et tema juhtimisel õnnestub Raadil välja ehitada kaasaegne muuseumikompleks ja muuta sealne keskkond avatud kultuuriruumiks,» lisas Sukles. Tõnis Lukasel on magistrikraad ajaloo erialal Tartu Ülikoolist.   Ta on riigikogu XII koosseisu liige ja keskkonnakomisjoni esimees. Ta on olnud riigikogu liige ka VIII, IX, X, XI koosseisus. Varem on ta töötanud Tartu Ülikooli lektorina, aastatel 1992-1995 oli ta Eesti Rahva Muuseumi direktor, 1996–1997 Tartu linnapea. 1999–2002 oli Lukas haridusminister, 2007-2011 haridus- ja teadusminister.  Lukas kuulub erakonda Isamaa ja Res Publica Liit. Pärast ERM’i uueks direktoriks valimist kinnitas Lukas Postimehele, et lõpetab osalemise erakonnapoliitikas. Küll ei tähenda see seda, et loobuks tulevikus ühiskonnaelus kaasa rääkimast. «Muuseum peab jätkama oma igapäevase tööga. Muutuse toob kindlasti uus maja, mis valmib loodetavasti 2016. aastaks,» kõneles Lukas. Seni peab muuseum tema hinnangul tegema tublilt oma igapäevast tööd. Eesmärk peaks olema, et iga Eesti inimene käiks kordki viie aasta jooksul selles muuseumis. Kultuuriministeerium kuulutas välja konkursi Eesti Rahva Muuseumi direktori ametikohale seoses Eesti Rahva Muuseumi senise direktori Krista Aru lahkumisega direktori ametikohalt.  Eesti Rahva Muuseumi direktori ametisse järgmiseks viieks aastaks kandideerisid kuus inimest: Tõnis Lukas, Pille Runnel, Mikk Sarv, Sulev Valner, Piret Õunapuu ja Jana Reidla.    VES/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo