Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tallinna Teletornis avati ainulaadne atraktsioon Baltimaades ja Põhja-Euroopas – servakõnd. Nüüd on võimalik teletorni kõrgustes adrenaliini tõsta ja teha jalutuskäik torni 22. korruse «taldriku» äärel. «Tallinna Teletorni servakõnni mõte tekkis uurides mujal maailmas tornides pakutavat. Näiteks Toronto CN Toweris on atraktsioon nimega EdgeWalk - vastavat turvavarustust kasutades saab CN Toweri katusel 356 meetri kõrgusel teha jalutuskäigu. Sarnast närvikõdi pakutakse mujalgi,» sõnas Tallinna Teletorni juhataja Riina Roosipuu.

«Nüüd saab üle serva kiikama minna ka Tallinna Teletornis. Eraldi tasu eest on huvilistel võimalik minna jalutama teletorni 22. korruse välisrõdule,  kus külastaja on kinnitatud atraktsiooni külge turvarakmetega. Meie välisrõdu asub 175 meetri kõrgusel maapinnast, mis on piisav väljakutse paljudele adrenaliinijanustele.»
«Atraktsiooni vanusepiirang on 13 eluaastat ning korraga lastakse rõdule neli inimest. Kõnd kestab 30 minutit ja enne seda on vaja allkirjastada ka vastutusleping.
«Ühtlasi kuulutame välja konkursi, et leida sobiv nimi teletorni uuele atraktsioonile - praegu on valikus kolm nimevarianti: servakõnd, taevakõnd ning tipukõnd. Samuti võib pakkuda ise mõne veel tabavama ning huvitavama nime. Lisainfot nimevalimise konkursi kohta leiab meie Facebooki lehelt ja teletorni kodulehelt.»
«Kõige parema nime pakkuja saab auhinnaks tasuta torni külastuse ja servakõnni koos kolme sõbraga. Juhul, kui me parimat täiesti uut nime ei leia, siis loosime selle auhinna välja kõigi vastanute vahel,» rääkis Riina Roosipuu.
Esimese servakõnni tegid hulljulged modellid Eesti tippdisaineri Aldo Järvsoo loodud kaunites kleitides.
 
VES/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo