Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Kes on vanausuline? Mis on suulliim? Millest kõnelevad mustrid? Millised on minu juured ja kuidas need mind mõjutavad? Miks teiste juurtega inimesed mõtlevad teistmoodi? Nendele ja paljudele teistele küsimustele leiame 22.-26. juulil 2013 üheskoos vastused linnalaagris „Kirju-mirju Eesti“! Viiepäevases linnalaagris õpitakse läbi praktilise tegevuse tundma Eesti kirevat vaimset ja materiaalset kultuuripärandit. Laagri jooksul viivad väljasõidud osalejaid tutvuma mitme siinse omakultuuriga.  Sõidetakse külla vanausulistele, setudele ja mulkidele, kus tutvutakse kohalike traditsioonide eripäradega ning proovitakse ka ise näiteks ikooni maalida, lambaid talitada või laastukatust panna. Arheoloogilistel väljakaevamistel tutvume, kuidas luuakse kildhaaval kogutud info põhjal lugusid minevikust. Läbi mänguliste päevade õpitakse tundma ka iseenda juuri, et edaspidi teise pilguga märgata ja väärtustada kultuurierinevusi teistes. Erinevate kultuuride mustrid ja värvid, kombed ja traditsioonid omandavad teise värvingu, kui neid mõista. Laagrit toetavad Muinsuskaitseamet, Eesti Kultuurkapital ja Hea Maja Pood. Laagrit korraldab Eesti Rahva Muuseum koostöös Muinsuskaitseametiga. Kõik laagripäevad algavad ja lõpevad Tartu linnas. Osavõtutasu on 50€ lapse kohta. Sisaldab väljasõitude transporti, lõunat, töövahendeid. Laager on suunatud 10-12-aastastele ning töökeeleks on eesti keel.   Lisainfo: Jaanika Jaanits, koostöövõrgustike koordinaator; Tel 7350 447; E-post This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Kirju-Mirju Linnalaagri kava ja lapse registreerimisvorm on üleval internetis: http://www.erm.ee/et/Opi/linnalaagrid/kirjumirju/linnalaager2013juuli  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo