Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

40 sada tamme21. oktoobril sai alguse Eesti Vabariigi 100 aasta juubeli tähistamiseks „Eesti 100 tamme“ parkide rajamine. Kadrioru pargi kontsertväljakul toimunud avaüritusest võttis osa üle tuhande inimese, tammetõrusid korjasid sajad noored ja lapsed. Neist tõrudest kasvatatakse viie aasta jooksul tammeistikud „Eesti 100 tamme“ parkidesse istutamiseks.

“Eesti 100 tamme” projekti kuulutas avatuks riigisekretär Heiki Loot, kelle sõnul on tammikute rajamine üks paljudest vabariigi sajandaks juubeliks kavandatavatest ettevõtmistest.

 

Fotol paremal: Lastel aitab sobilikud tammetõrud üles leida alati rõõmsameelne Lotte. Foto: facebook-Eesti 100 tamme

 

“Eesti Vabariigi juubeliks tammepuu istutamine on sümboolne kingitus oma riigile. Tammikute rajamisega jätame tulevastele põlvedele olulise märgi, millega jõuavad nendeni ka meie lood tänasest päevast,” lausus riigisekretär.
40 sada tamme leplandOma puu pani kasvama ka öölaulupeol „Järjepidevus“ isamaaliste lauludega paljude hinge puudutanud laulja Ott Lepland (vasakpoolsel fotol).

Kokku pandi esimesel päeval Kadriorus mulda üle 700 tõru. Juubelitammikute rajamiseks korjati tõrusid juba ka Paides ja Otepääl ning algaval nädalal toimub see ka Emmastes Hiiumaal, Saare vallas Jõgevamaal ning kõikjal Eestis.
Projektis osalemiseks on andnud nõusoleku paljud koolid ja omavalitsused. Kooliõpilased alustavadki sel sügisel tõrude korjamist ning neist istikute kasvatamist. Kui järgnevate aastate jooksul noorte tammede eest hästi hoolitsetakse, kasvavad need piisavalt tugevaks, et Eesti 100. juubeliaastal saaks istutada neist kodulinnas või -vallas tammepargid, -salud või -puiesteed.
40 sada tamme1Ettevõtmises on oodatud kaasa lööma kõik huvilised, kes soovivad sel sügisel korjatud tõrudest oma pere, suguvõsa või sõpruskonna tammiku rajada. Neile, kellel tammepuu istutamiseks sobivat maad ei ole, on selle leidmiseks lubanud appi tulla “Teeme ära” talgupäeva korraldusmeeskond.
“Eesti 100 tamme” on üks Eesti Vabariigi 100. aasta juubeli tähistamise raames toimuv ettevõtmisi. Selle aasta 24. veebruaril kutsus Riigikantselei ja Eesti Pressifotograafide Liit inimesi üles pildistama ühte hetke päevast, et viie aasta möödudes sama ettevõtmist korrata. Samuti on kavas käivitada mitu suurt filmiprojekti ning üleriikliku arendusprojektina saab igas suuremas asumis korda mõni oluline linnaruumi objekt.
“Eesti 100 tamme” parkide rajamist korraldab Riigikantselei.

 

Rohkem fotosid facebookis.

40 sada tamme3

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo