Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik ja ühendus Parem Eesti leppisid 11. jaanuaril kokku, et asuvad koos tegema konkreetseid ettevalmistusi uue erakonna loomiseks.

 

Kohtumisel leiti üksmeelselt, et Eesti poliitiline süsteem vajab uut energilist jõudu, mis muudaks poliitika tegemise stiili ja ärgitaks ka olemasolevaid erakondi oma senist käekirja muutma.

 

Detsembris Vaba Isamaalise Kodaniku esimeheks valitud Riigikogu liige Andres Herkel rõhutas, et Eesti vajab avatumat poliitilist konkurentsi, kui praeguseks kujunenud neljaparteisüsteem pakkuda suudab.

 

«Leiame, et Jääkeldri, Rahvakogu, Harta ja teiste kodanikualgatuste võimalused on ammendunud ja valdavalt ei ole neid kuulda võetud. Järelikult tuleb astuda järgmine samm. Meie kõige tähtsam eesmärk on taastada kõikumalöönud usaldus ja usk oma riigi vastu.  See on põhjus, miks poliitikud peaksid peeglisse vaatama ja mitte arvama, et ühiskond on rumal,» ütles Herkel.

 

Ühenduse Parem Eesti esimees, ettevõtja Maario Laas  märkis, et  tänastel erakondadel puudub selge visioon, milline peaks olema Eesti, et inimesed saaksid siin õnnelikult elada ja tunneksid, et nendega ka reaalselt arvestatakse.
MTÜ-l Vaba Isamaaline Kodanik on ligi 300 liiget ja nad osalesid sügisel kohalikel valimistel erinevate valimisliitude kaudu.

 

Ühendusel Parem Eesti fikseeritud liikmeskond puudub, kuid nad on pidanud laiapõhjalist dialoogi erinevate aktiivsete kodanikualgatuslike organisatsioonidega ja korraldanud arvuka osavõtjaskonnaga üritusi vastava üle-eestilise võrgustiku loomiseks.

 

Vastavalt kokkuleppele registreeritakse erakonna algatusrühm uue mittetulundusühinguna veebruaris.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo