Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tõnu Kaljuste juhatatud Arvo Pärdi teost "Adam's Lament" tunnustati parima kooriesituse Grammyga

 

tonu kaljusteTõnu Kaljuste

 

Grammy võitnud "Aadama itku" esitajad olid Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Sinfonietta Riga, Tallinna Kammerorkester, Läti Raadio koor ja ansambel Vox Clamantis.


Kaljuste kandideeris ka parima ooperisalvestise kategoorias. Tõnu Kaljuste kõrval kandideerisid eestlastest Grammydele Arvo Pärt ja Neeme Järvi.

 

Tõnu Kaljuste ütles vahetult peale auhinna saamist ERR uudistele, et tema kaks nomineeritud tööd – ooperiplaadistus  Norras  ja Tallinnas Niguliste kirikus Pärdi „Aadama itku” plaadistus, olid väga erinevad. “Norras tegin teost, mis oli ette antud. Aga Tallinnas olen olnud koos Pärdiga nende lugude sünni juures ja teinud valikuid esinejate suhtes, “ kommenteeris Kaljuste.

 

Kaljuste arvas, et selline töö tunnustus mõjus kosutavalt. “Ega siis mitte ainult salvestuse protsess ei saanud auhinda, vaid väärtustatud sai märksa suurem loomeprotsess. Tavaliselt läheb see Grammy-auhind väga harva Ameerikast välja, ses mõttes ma polnud küll valmis selliseks üllatuseks. Aga ta on meeldiv jah,” tunnistas dirigent.

 

"See on ikkagi teatud kvaliteedimärk ja meie muusikute, helilooja ja dirigendi äramärkimine, seega ennekõike auhind dirigendile, Tõnu Kaljustele tema töö eest kooridega ja Arvo Pärdile kui heliloojale. Mille üle on vaid väga hea meel, “ ütles kammerkoori direktor Esper Linnamägi. “Seda enam, et Kaljuste pole varem Grammyt saanud, kuigi tegelikult väärinuks ta seda juba tunduvalt varem," tõdes Linnamägi.

 

“Loodetavasti läbi Grammy auhinna pööratakse Eesti koorimuusikale veelgi enam tähelepanu nii Eestis kui ka mujal maailmas, “ loodab Linnamägi.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo