Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kahekordne olümpiavõitja suusatamises Kris-tina Šmigun-Vähi teatas 21. septembril toimunud pressikonverentsil, et otsustas tippsporti naasta.
Viimased kaks hooaega on Torinos kaks korda olümpia-võitjaks kroonitud Šmigun-Vähi vahele jätnud ning sel ajal lapse sünnitanud. Olümpiavõitja tunnistas, et jätkamisotsus ei tulnud kergelt. "Venitasin seda kummi nii kaua kui võimalik ja olen südamest tänulik suusaliidule, olümpiakomiteele ja oma toetajatele, kel jagus kannatust mu otsus ära oodata," vahendas ERR Sport Šmigun-Vähi sõnu.
Terve suve vältel usinalt treeninud ja põhja ladunud Šmigun-Vähi tunnistas, et tänane seisund on tal kui paremate päevade tasemel. "Usun, et see pole halvem kui enne Torino olümpiamänge," sõnas ta. "Tunnetan, et mul seisab ees trepp, mida mööda ma aste-astmelt liigun. Iga astme peal olen muutunud aina paremaks."
Šmigun-Vähi lisas, et hooaja põhieesmärk on Vancouveri olümpia ja ta sihib puuduolevat vabatehnika olümpiakulda naiste 10 km distantsil 15. veebruaril. "Ütlesin seda juba peale Torino olümpiat, et üks medal on mul puudu, uisudistantsi individuaalkuld ja seda lähen ka võtma," naeris ta. Lisaks tahab ta kõige säravamat autasu ka neli päeva hiljem naiste 7,5+7,5 km suusavahetusega sõidus, sest on 19. veebruaril varemgi edukas olnud.
MK-hooaega alustab kahekordne olümpiavõitja 28.-29. novembril toimuval Kuusamo MK-etapil. "Alustan hiljem, et treeningud ja mahud tasa teha," täpsustas ta. Kõik MK-etapid on Šmigun-Vähi sõnul mõõdupuuks olümpiat silmas pidades. Tagasituleku otsuse kõrvalt ka mitu sponsorlepingut allkirjastanud Šmigun-Vähi lisas, et loodab mõistvale suhtumisele, kui kõik eesmärgid ei peaks täituma. Samas ei jätnud rõõmsameelne suusataja meeleolult sugugi muljet, et ebaõnn peaks tingimata tulema. "Olen väga-väga õnnelik oma otsuse üle," kinnitas ta.
ERR uudised

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo