Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

8. juulil tunnustati Ameerika Ühendriikide Esindajatekoja istungil Eestit XXVI laulu- ja XIX tantsupeo korraldamise eest. Tegemist on teadaolevalt Ameerika Esindajatekoja poolt esmakordse ametliku tunnustusega laulu- ja tantsupeole.


Massachusettsist pärit Ameerika Ühendriikide Esindajatekoja liige William R. Keating õnnitles kõiki eestlasi laulu- ja tantsupeo õnnestumise eest. “Eesti on olnud USAle hea sõber. Ma olen kindel, et see sõprus kestab edasi ning edastan veelkord õnnesoovid kõikidele eestlastele õnnestunud laulu- ja tantsupeo eest,” kõneles Keating Esindajatekoja istungil.


Oma sõnavõtus pööras Keating tähelepanu ka sellele, et laulu- ja tantsupidu toimub iga viie aasta tagant ning toob kokku enam kui 100 000 eestlast. “See on Eesti kultuuri nurgakivi, mis on kantud ka UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja. See on midagi, mille üle eestlased ja kogu Baltikum peaksid põhjusega uhked olema,” lisas Keating.


Eesti saatkonna Washingtonis asejuht Tanel Sepp avaldas heameelt, et laulu- ja tantsupeo olulisust eestlastele hindavad ja tunnustavad ka meie sõbrad üle maailma. “Laulu- ja tantsupidu on eestlastele alati eriline sündmus. Lauluväljakul ja Kalevi staadionil kogetud emotsioonid jäävad pikalt kestma ja rõõm on näha, et need on jõudnud ka teisele poole maakera,” lisas ta.


XXVI laulu- ja XIX tantsupidu toimus Tallinnas 4.-6. juuli. Viie aasta pärast, 2019. aastal möödub aga 150 aastat esimesest laulupeost ning toimub XXVII laulu- ja XX tantsupidu.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo