Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Valitsus otsustas 25. juuli erakorralisel istungil toetada Venemaavastaseid täiendavaid piiranguid.


Peaminister Taavi Rõivase sõnul on vastuvõetamatu, et Venemaa kasutab Euroopast saadud laenuraha ja tehnoloogiat Ukraina vastu sõja pidamiseks ja terroristide toetamiseks.


«Me oleme kohustatud edasi minema sanktsioonide karmistamisega. See on meie moraalne kohus MH17 ohvrite lähedaste ees,» ütles ta valitsuse kommunikatsioonibüroo teatel.


Rõivase sõnul peab Euroopa Liit võtma lähema nädala jooksul vastu otsuse ning piirama sihipäraselt Venemaa riigiettevõtete ligipääsu Euroopa Liidu kapitaliturgudele, tundlikule tehnoloogiale, kaitsetööstusele ja kahesugusele ehk nii tsiviil- kui ka sõjatööstuses kasutatavale materjalile.


Välisminister Urmas Paeti sõnul tuleb piirangutega edasi minna, kuivõrd poliitilised ja diplomaatilised sammud pole seni edu toonud.


«Peame jätkama Venemaale surve avaldamist nii poliitilisel tasandil kui piiravate meetmetega, et saavutada vägivalla lõpp Ida-Ukrainas,» ütles ta ja lisas, et see on ainus allesjäänud viis, kuidas Venemaad mõjutada.


Valitsuse 25. juuli otsusega saavad Eesti esindajad Euroopa Liidu otsustusprotsessides need konkreetsed sammud reaalselt õigusaktideks vormistada ja jõustada, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.


Euroopa Liidu liikmesriikide saadikud otsustasid 29. juulil Brüsselis rakendada esmakordselt Venemaa suhtes kolmanda faasi sanktsioone, mis on suunatud majandussektoritele.


EL otsustas, et piirangud hakkavad kehtima kapitaliturgudele, kaitsetööstusele, kahesuguse kasutusega kaubale ja tundlikele tehnoloogiatele, sealhulgas energiasektoris.


Välisminister Urmas Paeti sõnul näitab Euroopa Liit nende otsustega üles ühtsust. “Kuivõrd poliitilised ja diplomaatilised sammud pole seni Ukraina olukorra lahendamisel edu toonud, peame jätkama piirangutega,” ütles Paet. „Peamine eesmärk on lõpetada vägivald ja Venemaa sekkumine Ukraina asjadesse,“ lisas ta.


Lisaks majandusalastele piiravatele meetmetele otsustas Euroopa Liidu Nõukogu täiendada isikute, üksuste ja asutuste nimekirja, kelle tegevus ohustab või kahjustab Ukraina territoriaalset terviklikkust, suveräänsust ja sõltumatust.


Kokku otsustati sanktsioonide nimekirja täiendada kaheksa füüsilise isiku ja kolme üksusega. Nende lisandustega on sanktsioonide nimekirjas kokku 95 füüsilist isikut ja 23 üksust.


Euroopa Liidu välisministrid tegid 22. juulil Brüsselis otsuse laiendada sanktsioonikriteeriume.


Laiendatud kriteeriumite kohaselt on võimalik sisse- ja läbisõidupiirangute ning varade külmutamisega hõlmata ka neid füüsilisi ja juriidilisi isikuid, üksusi ja asutusi, kes annavad aktiivselt materiaalset või rahalist toetust Krimmi ja Sevastoopoli annekteerimise või Ida-Ukraina destabiliseerimise eest vastutavatele Venemaa otsustusõiguslikele isikutele või saavad nende tegevusest kasu.


USA on varasemalt teatanud, et võtab samuti sel nädalal koordineerituna Euroopa Liiduga kasutusele täiendavad piiravad meetmed Venemaa suhtes.
Välisminister Urmas Paeti sõnul on ELi ja USA ühine tegutsemine piirangute kehtestamisel väga oluline.


Postimees
Välisministeeriumi Pressiosakond
VES

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo