Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

valimisedValimised    Foto: Ilmar Saabas

 

Valitsus toetas seaduseelnõud, millega soovitakse anda kohalikel valimistel hääletamisõigus juba alates 16. eluaastast. Emori uuringueksperdi Aivar Voogi sõnul puudub aga paljudel noortel erakondlik eelistus ja nad on kergesti mõjutatavad valimiskampaaniatest.


Seadusemuudatuse jõustumisel, mis eeldab põhiseaduse muutmist, lisanduks potentsiaalsete valijate hulka kuni 24 000 noort, kirjutab ERR.


Järjepidevalt erakondade toetust uuriva TNS Emori analüütik Aivar Voog ütles "Aktuaalsele kaamerale”, et vanemate, sõprade ja meedia mõju gümnaasiuminoortele on palju suurem kui koolijuhtide mõju.


"16-aastaste valijate poliitilised hoiakud on ebastabiilsed. Ja kindlasti nad on meedia poolt suuresti mõjutatavad," arvab Voog.


delfi.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo