Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

23. augustil leiab Tartus, fondi Domus Dorpatensise saalis aset seminar, mis on pühendatud Balti apelli 35. aastapäevale. Aastapäevale pühendatud diskussioonist võtab osa üks kirja autoritest Mart Niklus ning ühtlasi ka uue generatsiooni inimõiguste kaitsja – Eesti Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper.


Balti apell oli 45 Eesti, Läti ja Leedu kodaniku märgukiri ÜRO peasekretärile ning NSVL, Saksamaa LV, Saksa DV ja Atlandi hartale alla kirjutanud riikide valitsustele nõudega avalikustada Molotovi-Ribbentropi pakt koos selle salaprotokollidega, kuulutada pakt kehtetuks allakirjutamise hetkest peale ning taastada Balti riikide iseseisvus.

 

Märgukiri avalikustati 23. augustil 1979. aastal. Eesti poolt olid sellele alla kirjutanud Mart Niklus, Endel Ratas, Enn Tarto ja Erik Udam. Hiljem ühinesid venelased Andrei Sahharov, Viktor Nekipelov, Tatjana Velikanova, Malva Landa ja Arina Ginzburg.


Seminaril arutatakse dokumendi ajaloolist tähtsust ning üheskoos sellega dissidentide panust Eesti iseseisvuse taastamisel. Ühtlasi räägitakse sellest, kuidas tänapäeva vabas Eestis ollakse valmis ellu viima välispoliitikat, mis aitaks ka teisi kannatavaid riike ja rahvusi ning jälgiks inimõiguste kõrgeimaid standardeid.


Domus Dorpatensise saal asub Tartus aadressil Raekoja Plats 1 / Ülikooli 7.


Seminari toetab Euroopa Kolmandate Riikide Kodanike Integreerimise Fond ja Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo