Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

marmei obamaPresident Obama koos suursaadik Eerik Marmei ja tema perekonnaga.      Valge Maja foto

 

Neljapäeval, 18. septembril andis Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Eerik Marmei Valges Majas president Barack Obamale üle oma volikirja.
Volikirja üleandmisele järgnenud jutuajamisel rõhutasid president Obama ja suursaadik Marmei  kahe riigi vahelist pikaajaliselt edukat koostööd, ühist tegevust NATOs, atlandiülese koostöö tähtsust ning meenutasid president Obama hiljutist visiiti Eestisse.


President Obama sõnul oli  visiidil osaks saanud  Eesti rahva innukus ning külalislahkus väga oluline nii talle kui kõigile ameeriklastele. Samuti tunnustas ta Eesti rahvast, kes on pühendumuse, uuendusmeelsuse ja demokraatlike ideede kaudu loonud elujõulise ja eduka riigi, mis on eeskujuks paljudele.


Suursaadik Marmei kinnitas, et Eesti väärtustab koostööd Ameerika Ühendriikidega kõikides valdkondades, tuues eraldi välja koostöö kollektiivse julgeoleku tugevdamisel. “Jätkuv tihe koostöö ning USA kaasatus Balti regioonis läbi NATO, presidendi poolt Varssavis välja kuulutatud Euroopa julgeoleku tagamise initsiatiivi  ning arvukate sõjaliste ühisõppuste on kogu piirkonna jaoks väga olulise tähtsusega,” ütles suursaadik Marmei.


President Obama rõhutas Eesti pühendumust eeskujuliku NATO liitlasena, kes täidab täielikult kõik oma liitlaskohustused ning on julgeoleku tagaja nii Euroopas kui ka väljaspool Euroopat.   


President  Obama ja suursaadik Marmei kinnitasid kahe riigi vahelise tugeva ja püsiva sõpruse jätkumist ning ühiste eesmärkide saavutamist.


Eerik Marmei on sündinud 6. mail 1970. a. Tartus. 1993. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli ajaloo eriala ja 1996. a. omandas magistrikraadi rahvusvahelistes suhetes  Notre Dame’i Ülikoolis Ameerika Ühendriikides.


Eerik Marmei töötab välisministeeriumis alates 1993. aastast, alustades oma karjääri poliitikaosakonnas USA lauaülemana.  Ta on töötanud rahvusvaheliste organisatsioonide ja julgeolekubüroo direktorina, Eesti esinduses NATO juures ning Eesti saatkonnas Washingtonis ja Londonis. Enne tööleasumist Washingtonis oli Marmei Eesti suursaadik Poolas ja Rumeenias asukohaga Varssavis.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo