Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

maailmapankMaailmapanga maailma arenguaruande nõukoja liikmed külastamas Tallinnas asuvat IT demokeskust.  Foto: Arno Mikkor (Vabariigi Presidendi Kantselei)

 

Tänavu mais tegi Maailmapanga president Jim Yong Kim Washingtonis president Toomas Hendrik Ilvesele ettepaneku hakata kaasjuhtima maailma arenguaruande nõukoda, mille liikmed kogunesid Eesti riigipea kutsel 4. novembril Tallinnas. Maailmapanga mõjukaim aruanne, mis valmib 2016. aastaks, kannab pealkirja "Internet ja areng".


Kohtumine tõi 4. novembril Eesti pealinna Maailmapanga peaökonomisti Kaushik Basu, Rootsi endise pea- ja välisministri Carl Bildti, Tšiili tehnoloogiatööstuse eestkõneleja Yessica Cartajena, Ghana infotehnoloogiaeksperdi Dorothy Gordoni, professor Richard Heeksi, infotehnoloogiaeksperdi Monica Kerretts-Makau, Pekingi Ülikooli õppejõu Feng Lu, India IT-valdkonna eestkõneleja Narayana Murthyi ning Google’i esindaja Nicklas Lundbladi.


2016. aasta maailma arenguaruannet teemal "Internet ja areng" valmistatakse ette president Ilvese ja Maailmapanga peaökonomisti Kaushik Basu ühisel juhtimisel ning see hõlmab nii era- kui ka avalikku sektorit, fookusega parimatel praktikatel. Aruandes analüüsitakse trende ning tuuakse näiteid eri riikidest, sealhulgas Eesti e-teenustest, tutvustades seeläbi laiemalt Eesti tehnilisi lahendusi nagu turvaline online-identiteet ja X-tee, mis on demokraatia ja läbipaistvuse aluseks.


President Ilvese sõnul on väga oluline, et Maailmapank on arenguaruande teemaks valinud Interneti, mis muudab arusaamu majanduse ja ühiskonna toimimisest. “Avatus tehnoloogiale ja innovatsioonile võib olla võti riigi arengule nagu on näidanud Eesti kogemus,“ lisas ta. Riigipea hinnangul on võimalus kaasjuhtida Maailmapanga maailma arenguaruande nõukoda ennekõike võimalus tutvustada Eesti lahendusi ja mõtteviisi.


Maailmapank annab regulaarselt välja poliitika kujundamise dokumente, millest kõige mõjukam ongi maailma arenguaruanne (World Development Report), mis defineerib arengupoliitilist mõtlemist ning annab erinevates valdkondades soovitusi. Raport on abiks arengumaadele, Maailmapangale, ÜRO-le, regionaalsetele arenguagentuuridele ja rahvusvahelistele organisatsioonidele. Dokument sisaldab soovitusi, milliseid infotehnoloogilisi lahendusi võiksid arengumaad rakendada ning arenguagentuurid rahastada.


Maailmapanga Grupp on rahvusvaheline organisatsioon, mille eesmärgiks on eelkõige vaesuse vähendamine ning inimeste elustandardi parandamine ja selleks pakutakse madala ja keskmise sissetulekuga riikidele laene, strateegilist nõustamist, tehnilist abi ning kogemuste jagamist.

 

VES/Presidendi Kantselei

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo