Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

presidendidBalti riikide presidendid Toomas Hendrik Ilves, Dalia Grybauskaitė ja Andris Bērziņš võtsid 6. novembri õhtul Berliinis vastu Eestile, Lätile ja Leedule omistatud Kuldse Victoria auhinna Aasta Eurooplase kategoorias.   Foto: Toms Kalniņš (Läti Presidendi Kantselei)

 

Balti riikide presidendid Toomas Hendrik Ilves, Dalia Grybauskaitė ja Andris Bērziņš võtsid 6. novembri õhtul Berliinis vastu maineka Saksa ajakirjade kirjastajate ühingu (Verband Deutscher Zeitschriftenverleger) poolt Eestile, Lätile ja Leedule omistatud Kuldse Victoria auhinna Aasta Eurooplase kategoorias.


See on tunnustus meie kolmele riigile iseseisvuse taastamise, euroopalike väärtuste edendamise, Euroopasse lõimumise ning edukate majanduslike ja poliitiliste reformide eest. Oma Balti kolleegide auks ametliku lõunasöögi andnud Saksamaa president Joachim Gauck nimetas presidente Ilvest, Grybauskaitėt ja Bērziņšit Euroopa idee suursaadikuteks.


„Vaadates, milline on maailm 25 aastat pärast Berliini müüri langemist, tõdeme, et me valisime õigel ajal õige tee, aga meil on olnud ka õnne,“ ütles Eesti riigipea auhinna üleandmise pidulikul galaõhtul Publishers’ Night 2014.


„Koos kahe teise Baltimaa, samuti Poola ja veel mitmete riikidega tõestasime, et ajalugu ega geograafia ei ole  saatus ning et hoolimata pool sajandit kestnud brutaalsest totalitarismist on võimalik kujuneda demokraatlikuks riigiks, mis põhineb õigusriigi põhimõtetel ja inimõiguste austamisel,“ kinnitas president Ilves. Ta iseloomustas Eestit kui liberaalset demokraatlikku riiki, kus on vabad ja õiglased valimised, sõltumatu kohtusüsteem, vaba ajakirjandus, Euroopa kõige vabam internet, vabad turud ja avatud majandus.


„Olen tänulik kõigile meie inimestele, kes teadsid, kuhu me tahame minna, ja olid valmis tegema palju tööd, et sinna jõuda. See auhind on austusavaldus neile kõigile,“ rõhutas Eesti riigipea. „Nüüd on Eesti üks kõige paremini lõimitud riike Põhja-Euroopas, kuuludes Euroopa Liitu, NATOsse, Schengeni ruumi ja euroalasse. Ja arvatavasti oleme kõige IT-meelsem riik Euroopas. See ei ole miski, mis lihtsalt juhtus, ega ka „Lääne ekspansioon” – väljend, mida viimasel ajal sageli kuulda on. See oli iseseisva, suveräänse rahva vaba tahe.“


Eelnevate aastate Kuldse Victoria auhinna laureaatide seas on Saksamaa president Joachim Gauck, Donald Tusk Poola peaministrina, Ameerika Ühendriikide ja Saksamaa endised välisministrid Henry Kissinger ja Hans-Dietrich Genscher.

 

Tänavu sai selle elutöö eest ka Saksamaa endine president Roman Herzog.

 

VES/president.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo