Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

urmas viilmaEesti Evangeelse Luterliku Kiriku XXIX Kirikukogu valis 26. novembril uueks peapiiskopiks Urmas Viilma.


Valimine toimus kahes voorus. Neljast kandidaadist pääsesid teise vooru Ove Sander ja Urmas Viilma, nende hääled jagunesid seal voorus 32 Viilmale ja 26 Sanderile.


Peapiiskop electus Urmas Viilma on Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskopliku Toomkoguduse õpetaja, konsistooriumi kantsler.

 

Ta on sündinud 13. augustil 1973. aastal Tallinnas. Pärast Saue keskkooli lõpetamist 1991. aastal asus ta õppima EELK Usuteaduse Instituudi usuteaduskonda, mille lõpetas 1998. aastal.

 

Urmas Viilma ordineeriti diakoniks 2. mail 1993 ja õpetajaks 15. septembril 1998.


Aastatel 1993–2004 teenis ta Pärnu Jakobi kogudust algul diakonina, hiljem juba koguduse õpetajana. Aastatel 2004–2008 töötas ta OÜ Kiriku Varahaldus juhataja ametikohal, 2008. aastast alates on samas nõukogu esimees.

 

Alates 2010. aastast on Urmas Viilma Tallinna Toomkoguduse õpetaja. EELK Konsistooriumi liige alates 2005. aastast, sellest kuni 2008. aastani laste- ja noorsootöö assessor, alates 2008. aastast konsistooriumi kantsler.

 

Kantslerina on ta vastutav kiriku asjaajamise korraldamises, kirikukogu otsuste täitmises ning majanduse ja eelarve täitmises ning ülevaates praostkondade ja koguduste majanduselu korraldamises. Kantslerina on ta aidanud luua kiriku vaimulike palgafondi toetava keskkassa.


Urmas Viilma on olnud üle 20 aasta ka kooliõpetaja ja mitmed aastad koolikaplan. 1991. aastast on ta andnud religiooniõpetuse tunde Pärnu-Jaagupi ja hiljem Saue Gümnaasiumis. Side kooliga ning koolistruktuuri ja haridusmaastiku tundmisega andis tõuke, et 2010. aastal asutada koos Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse ja EELK konsistooriumiga Tallinna Toomkool.


Kirik on Urmas Viilmad tunnustanud 2007. a. EELK Teeneteristi III järguga ja 2012. aa. aasta vaimulikuks valimisega.


Urmas Viilma on abielus Egle Viilmaga ja nende peres kasvab tütar Birgitta-Simi (2005).

 

delfi.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo