Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

maastikFoto: Kärt Ulman

 

ERKÜ tervitus Eesti Vabariigi 97. aastapäeva puhul

 

Lgp. kaasmaalased!


Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides nimel soovin head Vabariigi aastapäeva ning edastan tervitused kõigile, kes seda tähistavad!


Viimane aasta on palju ebameeldivaid uudiseid toonud.  Kui Eesti sai uuesti vabaks, oli meil lootus suur, et nüüd jääb see vabadus püsima.  Nõukogude Liidu kokkuvarisemisega, Venemaa iseseisvumisega ja lõpuks Vene vägide väljaviimisega Eestist oli meie lootus, et Eesti saab nüüd oma teed minna ja ei pea muretsema uute ohtude pärast oma iseseisvusele.


Asjad läksid hästi mitu aastat ja Eesti sidus ennast enam ja enam Läänega – ühines NATO-ga, astus Euroopa Liitu, läks üle euroraha süsteemile.  Eesti arenes majanduslikult ja saavutas hea maine mitmes valdkonnas.  Eestlaste elatustase tõusis ja Eesti suutis üle maailma levinud finantskriisiga tegeleda nii, et oli eeskujuks mitmele riigile.  Hinnangute tabelites on Eesti üldiselt esimeste hulgas mitmel alal.


Nüüd, olenemata oma pingutustest, on Eestile julgeoleku küsimus äkki akuutseks muutunud. Putini Venemaa on näidanud, et tema kasutab kõiki relvi – sõjalisi, propagandat, valesid, majanduslikke  ja hirmutamist – et saavutada oma eesmärke. Meie täpselt ei teagi, mis need eesmärgid on – kas ainult Putini enda huvid või Venemaa võimu ja territooriumi lainendamine.

 

Kuid see on selge, et kui Ukraina vägivallaga lubatakse Putinil hakkama saada, siis on teised Euroopa riigid ka ohus – kui mitte kohe, siis tulevikus. Sellepärast on äärmiselt tähtis Lääneriikidel sanktsioone mitte leevendada ega lõpetada, enne kui olukord on endine ja Vene väed on täiesti Ukrainast lahkunud. Kui praegu vaherahu rikutakse, mis kahjuks on tõenäoline, peab Lääs tugevamini Putinile vastu seisma, kasutades kõikvõimalikke surveid. Ainult see võib muuta Putini käitumist.


USA on võtmepositsioonis mitmes mõttes. President Obama kinnitus, et NATO kaitseb oma liikmeid, on ülimalt tähtis, kuid veelgi tähtsamad on konkreetsed sammud, mis on tehtud – NATO ja USA väed on Balti riikides, NATO lennukid on Balti baasides, toimuvad ühistreeningud, Eesti on oma sõjaväe varustust ja jõudu tugevdanud, jne. Samuti on Ameerika valmidus Ukrainale anda relvi enda kaitsmiseks ja ka sankstioonide tugevdamine reaalsed sammud, mida Ameerika peaks tegema, kui praegune vaherahu ei kesta. Ameerika eestlased saavad sellele kaasa aidata oma arvamuste avaldamisega oma Kongressi  esindajatele. Võtkem kontakti oma esindajatega!  Praegu on kriitiline aeg!


Eestil on varsti käes 100. vabariigi aastapäev. Selle tähistamiseks on juba plaanid käimas. Loodame, et saame seda juubelit pühitseda teades, et Eesti julgeolek on kindlustatud ja praegune oht tühistatud.


Elagu Vaba Eesti!

 

Lugupidavalt,


Marju Rink-Abel


Esimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo