Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti tähistas vabariigi 97. aastapäeva lipupäevaga, pärgade asetamise, jumalateenistuse ja paraadiga Narvas ning piduliku kontserdi ja vastuvõtuga Jõhvis. Lisaks toimus päikesetõusul pidulikke lipuheiskamisi üle maa.


Vabariigi aastapäeval heisatakse lipud kõigile äri- ja büroohoonetele ning elumajadele. Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Ühtsustunde väljendamiseks on ka kõik teised oodatud sinimustvalgeid lippe heiskama. Lipud heisatakse päikesetõusul või hiljemalt kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul. Kui lippu ei langetata, tuleb lipp pimedal ajal valgustada.


Esimesena tõusis Eesti lipp Narvas, seepärast algas kell 7.20 Hermanni linnuses pidulik lipuheiskamise tseremoonia. Kõnelesid Narva linnapea Eduard East, Narva õpilane Nadeźda Sassina ja üliõpilaste esindaja Ksenia Jankevitš. Tseremoonial esines Narva poistekoor ning Politsei- ja Piirivalveorkester.


Tallinnas Toompea lossi hoovis algas pidulik lipuheiskamise tseremoonia kell 7.34 hommikul. Kõne pidas Riigikogu esimees Eiki Nestor. Tseremoonial esinesid Eesti Meestelaulu Seltsi meeskoorid ja Kaitseliidu Tallinna maleva puhkpilliorkester.


Narva Garnisoni kalmistul asetati kell 9.30 Vabadussõja mälestusmärgi jalamile pärjad. Kõnelesid peaminister Taavi Rõivas ja Eesti Üliõpilaste Seltsi esimees Jaak Sõnajalg.


Narva Aleksandri kirikus algas kell 10.30 oikumeeniline jumalateenistus. Teenisid peapiiskop Urmas Viilma, piiskop Laatsarus, preester Ivo Õunpuu jt. Esinesid Kose kiriku pasunakoor ning Sillamäe ja Narva kammerkoor.


Narvas Peetri platsil algas kell 12.00 Kaitseväe paraad. Kõneles Kaitseväe juhataja ja paraadi lõppedes toimus lahingutehnika näitus.


Jõhvi kontserdimajas algas õhtul kell 6 pidulik kontsert ja vastuvõtt. Kontsert algas Vabariigi Presidendi kõnega, seejärel tervitasid Vabariigi President ja pr Evelin Ilves külalisi ning sellele järgnes vastuvõtt.


24. veebruaril 1918 avaldati "Manifest kõigile Eestimaa rahvastele", milles kuulutati välja sõltumatu ja demokraatlik Eesti Vabariik.


Kõiki vabariigi aastapäeva üritusi on võimalik Rahvusringhäälingu kodulehelt järelvaadata: valida err.ee ja sealt arhiiv.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo