Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Oliver Kruuda müüb Kalevi šokolaadivabriku Norra firmale Orkla.
Ettevõtete teatel omandab Orkla vastavalt lepingule 100 protsenti Kalev Chocolate Factory (KFC) aktsiatest, kaasa arvatud ettevõtte tehase Jüris. Lisaks šokolaadivabriku aktsiatele on tehingu osaks ka küpsiste ja jahusegude tootmise ärisegmendid Eestis. Ostjaks on Orkla Soome ettevõte Felix Abba. Müüjaks on valdusfirma Luterma. Lutermale kuuluvaid magusatööstusega mitteseotud ettevõtteid tehing ei puuduta. Tehingu maksumus ei kuulu poolte kokkuleppel avaldamisele. Pooled loodavad, et hiljuti KCFi aktsiatele pandud arest õnnestub tühistada.
Tehingu peavad veel kinnitama riikide konkurentsiametid. Kui see õnnestub, saab šokolaadivabrik üheks Orkla Foods Fenno-Balticu ettevõtetest, mis on Orkla Foods Nordicu vastava piirkonna ärisuund.
Šokolaadivabriku omaniku Oliver Kruuda sõnul on vabriku müük positiivne samm. «Felix Abba ja Orkla on strateegiline ostja, kel on oskusi ja huvi arendada edasi ettevõtet ja selle äritegevust,» ütles ta.
Orkla näeb ostu kui võimalust laieneda Soome ja Balti turule.
«Tehing on oluline samm meie kondiitritööstuse valdkonna laiendamisel, kuna see annab head võimalused kasvuks ning väärtuse loomiseks Eesti turul ning loob aluse magusatööstuse valdkonna laiendamiseks Soomes ja Balti piirkonnas,» rääkis Orkla Foods Fenno-Balticu tegevdirektor Clas Göran Hagström.
KCFi aastane müügikäive on ligikaudu 28 miljonit eurot ning seal töötab ligi 400 inimest.

Orkla ja Felx Abba
Felix Abba on Orkla Foods Fenno-Balticu divisjoni osa, mis omakorda on osa Orkla Foods Nordicust. Divisjoni kuuluvad lisaks Felix Abbale Oy Panda Ab Soomes, AS Põltsamaa Felix Eestis, SIA Spilva Lätis ja UAB Suslavicius-Felix Leedus.
Orkla Foods Fenno-Balticu käive oli 2009. aastal 1,4 miljardit Norra krooni (170 miljonit eurot) ja ettevõttes oli ligi 800 töötajat. Orkla grupi käive oli 2009. aastal 56 miljardit Norra krooni (6,5 miljardit eurot).
VES/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo