Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

OECD liikmed otsustasid 10. mail kutsuda Eesti, Iisrael ning Sloveenia klubi liikmeks, kasvatades liikmesriikide arvu 34ni.
Eesti, Iisrael ja Sloveenia annavad oma osa muutmaks OECDd avatumaks, mis on vajalik, kuna see mängib globaalses majanduslikus arhitektuuris tähtsat rolli, märkis organisatsiooni peasekretär Angel Gurria.
OECD 18 komiteed leidsid, et pärast kolme aasta pikkuseid läbirääkimisi on Eesti ja teised mainitud riigid vastavuses organisatiooni standarditega.
OECD on arenenud tööstusriikide foorum alalise asukohaga Pariisis, mis asutati 1961. aastal. Organisat-siooni eesmärk on aidata kaasa maailmamajanduse arengule, samuti liikmes- ja mitteliikmesriikide majandusarengule ning maailmakaubanduse laienemisele.

OECD soovitab Eestil tõsiselt tegelda töötusega
OECD soovitab oma tööturu ja sotsiaalpoliitika ülevaates Eestil muuhulgas pikendada töötu abiraha maksmise perioodi ja tõsta oluliselt selle suurust, et leevendada majanduskriisi tõttu massiliselt töötuks jäänud inimeste olukorda.
OECD tööhõive ja sotsiaalküsimuste komitee direktor John Martin märkis, et väga lühikese aja jooksul märgatavalt kasvanud töötus on praegu Eesti suurim probleem.
«Eesti suur väljakutse on pidurdada töötuse kasvu. Kui kiiresti õnnestub teil see töötuse määr tuua tagasi sellele tasemele, mis oli enne majanduskriisi,» soovitas Martin fookusse seada.
Eesti töötus kasvas 2008. aasta alguses 4,2 protsendilt 2009. aasta lõpuks 15,5 protsendini.
OECD riikides on töötus keskmiselt 8,7 protsenti. Martini sõnul on vaid kuues OECD riigis töötuse tase sarnaselt Eestiga mõõdetav kahekohalise numbriga. Hispaanias on see koguni ligi 20 protsenti.
«Te peate olema realistlikud. Viimased kogemused näitavad, et see võib võtta 5-10 või enamgi aastaid, et saada töötus tagasi mõistlikule tasemele,» ütles Martin. Ta rõhutas, et selles mängivad väga suurt rolli tööturupoliitikad, mida Eesti rakendab.
OECD tõi välja Eesti tööturuteenuste puudused ja soovitas parandada inimeste tööturule tagasitoomise meetmeid – tegeleda paremini töönõustamise, tööpakkumiste ja –soovide kokkuviimisega ning laiendada koolitusteenust.

Soovitused juba töös
Sotsiaalminister Hanno Pevkur ütles, et osa OECD soovitustest on juba töösse rakendatud, näiteks mis puutub töötute teenindamisse: «Töötukassa ja tööturuamet on ühendatud, on palju uusi teenuseid, mis tõstavad tööturuteenuste kättesaadavust. See, mis nad nüüd veel täiendavalt soovitavad, sõltub väga palju rahalistest võimalustest,» lisas Pevkur, viidates nii töötutoetuse suurendamise kui kestuse pikendamise ettepanekutele.
«Üldine hinnang, et need asjad, mis me oleme teinud – samuti uus töölepinguseadus, on olnud väga positiivsed,» kinnitas Pevkur. Nüüd peab Eesti oma tähelepanu suunama eelkõige sellele, et tagada pikaaegsetele töötutele ümberõpe. Sotsiaalministri kinnitusel saab järgmisel aastal fookus just sellele seatud.
Pevkur tõdes, et töötuse miinimumtasemele jõudmine võib tõepoolest väga pikka aega võtta. «Tööpuudus väheneb juba varem, aga jõudmaks tagasi sinna, kus me olime, tähendab kindlasti suurt pingutust,» ütles Pevkur.
OECD ülevaates märgitakse, et Eestis elab 60 protsenti töötutest ja üle 40 protsendi pensionäridest vaesuses – need on inimesed, kelle sissetulek on alla 60 protsendi riigi mediaansissetulekust.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo