Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

lemsaluKunstnik Kris Lemsalu lamas messil omavalmistatud kilbi all.   Foto: Karin Laansoo

 

13.17. maini kestnud Frieze New York messil valiti viis parimat väljapanekut, mille hulgas on Kris Lemsalu ambitsioonikas installatsioon “Whole Alone 2” Temnikova & Kasela galerii boksis.


Ligi 200 galerii seast võitis parima väljapaneku São Paolo galerii Jaqueline Martins.


Kris Lemsalu osalemist  saatis suur publiku- ja meediatähelepanu kunstniku originaalse lähenemise tõttu. Nimelt lamas Lemsalu kogu messi vältel omaloodud portselanist kilpkonna kilbi all. Tegemist on ühe pildistatuima installatsiooniga tänavusel messil. Nimekaima väljaandena avaldas teksti ja foto Eesti kunstniku installatsioonist New York Times, mille kunstikriitik Martha Schwendener valis Lemsalu oma soovituslikku ülevaatesse ehk isiklikku paremikku.

 

„Kunstnik pakub kommentaari luksusesemetele ja eksootiliste loomade tööstuses kasutamisele,” mõtiskles Schwendener artiklis. New York Timesi poolt äramainimist peavad oluliseks maamärgiks ja asendamatuks sümboolseks kapitaliks ka väga tuntud galeriid. Lemsaluga avaldas intervjuu ka väljaanne Forbes.


„See, et Temnikova ja Kasela galerii esimesena Eestist sellele messile on pääsenud, on ikka enneolematu saavutus,” kommenteeris Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse projektijuht Kadri Laas. „See on ikkagi A-kategooria mess, kunstniku jaoks on see oluline maamärk. Spordiga paralleele tuues võiks sealset edu võib-olla võrrelda olümpiavõiduga.”


“Eks ole selle nimel ka päris palju vaeva nähtud,” rääkis galerii üks omanik Indrek Kasela. “Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse direktor Karin Laansoo ja galerist Olga Temnikova on taustatööd teinud juba mitu kuud.

 

Aga eks alles siis, kui eesriie avaneb, selgub ka tõde.

 

Kui nii võtta, siis Eestist kirjutabki New York Times ainult mõnel juhul: Arvo Pärt, „Mandariinid”, kaasaegne kunst ja aeg-ajalt ka meie tehnoloogiaedusammud. Need ongi neli vaala, mille peal Eesti tuntus Ameerikas püsib.”

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo