Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Pool Eestis kasutatavast tarkvarast oli mulluse seisuga illegaalne, selgus tarkvaratootjaid ühendava Business Software Alliance (BSA) uuringust.
2008. aastaga võrreldes on piraattarkvara osakaal jäänud samaks. Varasematel aastatel on aga protsent järk-järgult langenud - 2007. aastal oli see näitaja 51%, 2006. 52% ja 2005. 54%, teatas BSA.
Lätis ja Leedus on olukord Eestiga võrreldes veidi halvem, kuna seal moodustab piraattarkvara vastavalt 56% ja 54% riigis kasutatavast tarkvarast. Soomes ja Rootsis on aga illegaalne vaid 25% tarkvarast. Euroopa Liidus keskmiselt on piraattarkavara osakaal 35%.
Microsoft Eesti tootejuht Pert Lomp kommenteeris, et ligi 90% piraattarkvarast on nakatatud viiruste ja muu pahavaraga. "See võimaldab häkkeritel kontrollida arvutis liikuvat infot, sealhulgas pangaparoole ja muid salajasi isikuandmeid. Nakatatud arvutitest liiguvad viirused edasi ja seega seatakse ohtu kõik internetti kasutavad inimesed," sõnas ta.
Madalaima piraatluse tasemega riik on juba mitmendat aastat Ameerika Ühendriigid, kus litsentseerimata tarkvara osakaal on 20%. Võrdluseks saab kõrvale tuua Armeenia, kus tarkvarapiraatluse tase on 93%. Kesk- ja Ida-Euroopas kasutatakse illegaalseid arvutiprogramme kõige vähem Tšehhis (39%).            ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo