Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Riigikogu ei toetanud peaminister Taavi Rõivasele esitatud umbusaldusavaldust, mille algatasid 15. juunil Eesti Keskerakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni 33 liiget.


Hääletusel oli umbusaldusavalduse poolt 41 ja vastu 59 riigikogu liiget.


Eesti Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul oli umbusalduse avaldamise üheks põhjuseks valitsuse algatatud maksumuudatuste kobareelnõu, mille sisuks on kütuseaktsiisi ning majutusasutuste käibemaksu määra tõstmine.


Simson märkis, et kütuseaktsiisi tõstmise vastu on avaldanud meelt tuhanded inimesed, kogutud on üle 28 000 allkirja ning vastuseisu on näidanud ridamisi ettevõtjaid ja ettevõtlusorganisatsioone.


Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimehe Martin Helme sõnul ei ole peaministril Eesti ühiskonna usaldust, sest tema partei on rahvale valetanud.


"Tegelik probleemi iva on aga hoopiski selles, et peaminister ja peaministri partei on valetanud avalikkusele. See on seesama jutt, millest kõik siin on täna päeval juba rääkinud, kuidas enne valimisi räägiti ühte juttu ja peale valimisi räägiti teist juttu. Sisuliselt oli Reformierakonna kampaanialubadus "Kindlalt edasi!".

 

Ükskõik, kuidas me sellest "Kindlalt edasi" loosungist aru saame, igal juhul ei tähenda see väga suuri maksumuudatusi ja igal juhul ei tähenda see väga olulist, täiesti kardinaalselt teistsugust immigratsioonipoliitikat, kui Eestil on olnud viimased 1520 aastat.

 

See ei ole "Kindlalt edasi", selleks ei ole mandaati", ütles Helme oma kõnes peaministri umbusaldusel.

 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo