Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

pentusKeit Pentus-Rosimannus

 

Ringkonnakohtus 30. juunil oma isa firma Autorollo pankrotiasjaga seoses vastutavaks tunnistatud välisminister Keit Pentus-Rosimannus  esitas 1. juulil peaministrile tagasiastumisavalduse.


Kui Harju maakohus leidis mullu suvel, et välisminister Keit Pentus-Rosimannus pole oma isa Väino Pentuse transpordifirma Autorollo pankrotiga seotud, siis Tallinna ringkonnakohus pööras osa pankrotinõudest ka ministri vastu.


Pentus-Rosimannus teatas avalduses, et avastas Rootsist töövisiidilt naastes enda ees ootamatu ülesande pöörduda oma õiguste kaitseks riigikohtusse.


«Esimese astme kohtu varasemale otsusele risti vastupidine otsus kohustas mind osalema oma isa kunagise firma majanduskriisiaegsete võlgade kinnimaksmises.

 

Ma ei nõustu kohtu tõlgendustega, mille järgi isa äriline ebaõnnestumine tuleb nuhelda pereliikmete pihta, pean otsust enda suhtes äärmiselt ebaõiglaseks ja kavatsen selle riigikohtus vaidlustada,» ütles Pentus-Rosimannus.


Ta märkis, et lugupidamine Eesti riigi ja tema institutsioonide vastu ning arusaam euroopalikust poliitilisest kultuurist ei luba tal kujunenud olukorras aga käituda teisiti, kui esitada peaministrile palve vabastada ta välisministri ametist.


Pentus-Rosimannuse sõnul seisavad Eesti riigi, valitsuse ja välisministeeriumi ees praegu märksa olulisemad teemad, millele Eesti avalikkus peaks kaasa elama, kui küsimused talle määratud trahvide edasisest saatusest ja sellest, kas tema otsus oma isale haiguse ajal toeks olla oli kellegi silmis õige või mitte.


Pentus-Rosimannus palus ühtlasi ajakirjanikel austada oma isa privaatsust ja teda rohkem mitte tülitada, sest ta on kõigest toimunust löödud ja lihtsalt inimlikult õnnetu.

 

VES / Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo