Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Statistikaameti esialgsetel andmetel rändas mullu Eestist välja 4647 inimest ja Eestisse immigreerus 3643 inimest.

Sisseränne jäi mullu eelmise aasta tasemele, kuid väljaränne suurenes ligikaudu 200 inimese võrra. Väljaränne suurenes just meeste hulgas.

Sisse- ja väljarännanute hulgas oli enim 20-ndates eluaastates noori. Peamistelt rännati Soome, Venemaale, Rootsi, Suurbritanniasse ning Saksamaale. Eestisse immigreeruti lisaks neist riikidest ka Lätist ning Ukrainast.

Eestisisene ränne suurenes 2009. aastal eelmise aastaga võrreldes ligi viiendiku ja jõudis 2007. aasta tasemele, kui aastas vahetas üle maakonna, linna või valla piiri elukohta ligi 37.500 inimest.

Rekordiliselt kasvatas ränne Alajõe valla elanike arvu - aastaga ligi poolteist korda ehk 44 protsenti. Kuna rändesündmuste puhul on aluseks uue elukoha registreerimine rahvastikuregistris, siis mõjutas Alajõe valla rännet siiski 2009. aasta valimiste eel toimunud massiline sisseregistreeri-mine ning tõenäoliselt kõikidel juhtudel reaalset sisserännet valda ei toimunud.

Eestisisese rände puhul on suurimateks tõmbekeskusteks jätkuvalt Tallinna ja Tartu lähivallad, kuhu kolitakse nii linnast kui ka maakondade äärealadelt. 2009. a. oli suurim positiivne rändesaldo Rae vallas, kus sisseränne ületas väljarännet 786 inimese võrra ning mille elanike arv kasvas ligi seitse protsenti. Enim kaotasid aga rände tõttu rahvastikku Kareda ning Saare vald, kus mõlemas vähenes elanike arv seetõttu nelja protsendi võrra.

BNS

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo