Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Peaminister Andrus Ansip ja Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) peasekretär Angel Gurria allkirjastasid 3. juunil Eesti liitumislepingu OECD-ga.
Organisatsiooni täisliikmeks saab Eesti ilmselt 2010. aasta lõpul, pärast liitumislepingu ratifitseerimist riigikogus ning selle hoiule andmist Prantsuse välisministeeriumis.
Gurria ütles peale allkirjastamist peetud pressikonverentsil, et OECD riikidel on Eestilt õppida eelkõige infotehnoloogia (IT) ja telekommunikatsiooni valdkondadest.
Samas saab Eesti tänu OECD-le ligipääsu mitmete valdkondade oskusteabele, näiteks põllumajanduse, tervishoiu ja tööjõupoliitika vallas, märkis Gurria.
Ansip rääkis, et Eesti maksumaksja võit liitumisest on efektiivsem riigikorraldus ning võimalikud kasvavad tellimused IT ja telekommunikatsiooni valdkondele.
Koos Eestiga liituvad OECD-ga Sloveenia ja Ii-rael, mis tõstab OECD liikmesriikide arvu 34-le.
OECD eesmärk on kaasaaitamine üldisele maailmamajanduse arengule ning maailmakaubanduse laienemisele. Peamiseks vahendiks nende eesmärkide saavutamisel on tihe koostöö liikmesriikide vahel, samuti dialoogi, konsensuse ja teineteise parimatest kogemustest õppimise põhimõtete rakendamine.
Muuhulgas koostatakse liikmesriikide kohta regulaarselt majandusülevaateid. Osana liitumisprotsessist valmis aprillis 2009 põhjalik majandusülevaade ka Eesti kohta.
BNS

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo