Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Telekanal Euronews näitas oma populaarses «No Comment» rubriigis videot möödunud nädalal Tartu-maal peetud sääsepüüdmise võistlustest. Võistlusi jäädvustasid ka Reuters ja Vene telekanal PBK.
11. juunil peetud võistlusel selgitati nii Eesti meister kui ületati ka seni kehtinud maailmarekord.
Sääsepüüdmise meistrivõistluse idee on pärit Soomest, kus korraldatakse sääsepüüdmise maailma-meistrivõistlusi juba aastaid. Eestis toimus see esimest korda – tänavune sääserohke suvi oli selleks kui loodud. «Idee on ka muidugi selles, et sääski on nii palju ja kõik suhtuvad sellesse nagu piina,» selgitab võistluste korraldaja Aksel Kivi. «Anname sellele sääseroh-kusele natuke teistsuguse tähenduse. Muudame fookuse positiivseks.»
Kivi sõnul on välkideena sündinud sääsepüüdmise meistrivõistlused lõbus ja seltskondlik tegevus, mis ei vaja enne treeninglaagrit ning millega saavad hakkama kõik.
Sääsepüüdmise meistrivõistlustel katsutakse jõudu nii individuaalselt kui meeskondlikus arvestuses. Üksik-võistlejate jaoks piiratakse nööridega ära 2-3 ruutmeetri suurune ala, kus 10 minuti jooksul tuleb kinni püüda võimalikult palju sääski.
«Me ei tahaks kasutada sõna «tapma»,» ütleb Kivi, «püüda võib vahendeid valimata, võistleja võib ennast mingi vahendiga kokku määrida, et rohkem sääski ligi meelitada.»
Võistluse lõpus loetakse sääsed kokku ning võitjaks on see, kes on püüdnud neid kõige rohkem. Nii polegi kasulik sääski väga laiaks lüüa. Oluline, et püütud sääskede arv ikka tuvastatav oleks.                   
Võistkondlikus arvestuses püüavad sääski kolmeliikmelised tiimid.
Üritus on seda ainulaadsem, et Soomes tänavu sääsepüüdmise tiitlivõistlusi ei peeta. «Looduskaitsjad olid seal öelnud, et selline asi ei lähe mitte,» teab Kivi, «aga ma ei usu, et meil see teemaks võiks saada. Kogus, mis võistluse käigus kinni püütakse, ei tohiks sääskede populatsioonile ohtlik olla.»
VES/PM

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo