Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Inimsusevastaste kuritegude uurimise Eesti rahvusvahelise komisjoni ehk nn Max Jakobsoni komisjoni aruande teine raamat on valmis.
Olulise koostöö märgiks põhjanaabritega esitleti raamatut Helsingis Soome Rahvusarhiivis.
Uue raamatu kaante vahele on köidetud president Lennart Meri poolt kokku kutsutud uurimiskomisjoni kümne aasta töö tulemus. Raamat koosneb viiest osast.
"Kokku on seal umbes 100 üsna pikka peatükki, mis käsitlevad väga erinevaid valdkondi alates näiteks saks-laste ümberasumisest 1939. aastal ja lõpetades repres-seeritute tagasipöördumisega Siberi vangilaagritest ja küüdituspaikadest kuni 1980. aastateni välja. Iseseisvus on ikkagi natuke parem asi kui teiste võimu all elamine ja mis juhtub, kui teiste võimu all elada, seda näitavadki need kaks raamatut," rääkis Max Jakobsoni komisjoni uurimisrühma juht Toomas Hiio.
"Nüüd võime juba öelda, et Eesti ikka veel on võimeline arenema ja me võime öelda, et Eesti tõesti jõudsasti tõuseb. Me usume ja loodame, et Eesti saab väga hästi hakkama," ütles uurimiskomisjoni esimees Max Jakobson.
VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo