Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eestit katva ülikiire internetivõrgu EstWin ehitus ootab hetkel selle taga, et saada Euroopa Liidust selleks vajalik luba.
Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutuse juht Olav Harjo märkis, et kuigi esimesed EstWin projekti hanked on juba läbi viidud, ei saa veel koppa maasse lüüa.
«Ametlikult saab kopa maasse löömine toimuda pärast seda, kui oleme ehitajatega hankelepingud ära sõlminud. Seda saab aga teha pärast seda, kui saame rahastamisotsused riigilt. Riik saab aga rahastamisotsused teha kohe pärast seda, kui Euroopa Komisjon annab EstWin projekti toetamiseks Eesti riigile riigiabiloa,» selgitas Harjo.
«Olen endiselt optimistlik ja loodan, et need esimesed seitse projekti, mille jaoks meil on hange läbi viidud, saavad sellel aastal kõik valmis ehitatud.»
Harjo lisas, et kohe kui saabub riigiabiluba, kuulutatakse välja hanked juba ka järgmiste projektide realiseerimiseks. Tema hinnangul võiks riigiabiluba saabuda Brüsselist juuli jooksul.
Ühe kilomeetri võrgu projekteerimise ja ehituse keskmiseks hinnaks kujuneb ligi 125 000 krooni, kõigi pakkumiste hind kokku on ca 50 miljonit krooni.
Hange koosneb seitsmest geograafiliselt eraldiseisvast projektist. Kõikide trasside kogupikkus on ca 400 km.
www.e24.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo