Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti rahvaarv on rännet ja negatiivset loomulikku iivet arvestades statistikaameti andmetel vähenenud 1 323 000 elanikuni, kuid järgmisel aastal toimuv uus rahvaloendus võib aga kaasa tuua üllatuse.
Nimelt on võimalik, et eelmise rahvaloenduse ajal jäi osa inimesi üle lugemata, ent nüüd, veidi teistsuguse metoodikaga rahvaloenduse ajal saadakse nad siiski kätte ja arvestatakse rahvaarvu hulka ning seetõttu võibki Eesti rahvaarv praegusega võrreldes kasvada, kirjutas Postimees.
2000. aastal hinnati loendusest kõrvale jäänud rahvastikuosa suurust rahvastikuteadlase Allan Puuri sõnul järelküsitluse meetodil, mis tähendab, et tehakse kordusloendus väi-keses arvus juhuslikult valitud loendusjaoskondades ning kõrvutatakse põhiloenduse tulemustega.
Eestis hõlmas järelküsitlus 50 loendusjaoskonda ja selle kohaselt jäi põhiloendusega hõlmamata hinnanguliselt 1,2 protsenti rahvastikust ehk umbes 16 000 inimest.
Puur oli aga skeptiline – kas üle lugemata jäi ikka ainult 1,2 protsenti elanikest? Tema sõnul on eksperdid oletanud, et tegelikult võis Eestis loendamata jääda kaks kuni viis protsenti elanikest ehk 27 000 – 68 000 inimest.
ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo