Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ehkki Kuressaare Titerannas lehvis 5. juulil hoiatav kollane lipp, usuvad spetsialistid, et esialgu veest leitud vähesed sinivetikad seal suplejatele suurt ohtu ei kujuta.
Möödunud nädala lõpus võeti Kuressaare supelrannas kaldalähedasest veest sinivetikaproov ning analüüsi käigus leiti sinivetikat Microcystis, kirjutab ajaleht Saarte Hääl.
Mõnikümmend meetrit kaldast eemalt võetud proovis siiski märkimisväärset kogust sinivetikaid ei leitud ja kuna tugeva tuule tõttu ei paiknenud fütoplankton lahes ühtlaselt, siis täpsema vetikasisalduse teadasaamiseks võetakse sel nädalal regulaarselt veel täiendavaid proove.
Mereinstituudi laborant Anneli Heinla märkis, et Titerannas on küll esimesi vetikaid kohatud, kuid seda, mis seisus nad on – kas hakkavad paljunema või on lagunemisstaadiumis – ta öelda ei osanud. «Vetikatele meeldivad vaiksed ja soojad ilmad,» sõnas Heinla, lisades puhkajate rahustuseks, et tänavu on Liivi lahel sinivetikat märgatud veel suhteliselt vähe.
«Kindlasti ei hakka praegu keegi suplust ära keelama,» toonitas Kuressaare linnaarst Juri Zabellevitš, lisades, et põhimõtteliselt on tegemist iga-aastase probleemiga – rannailmade tulekuga kaasneb ka võimalus vetikate kasvamiseks.
VES/PM

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo