Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

9. juuli hommikuse seisuga oli töötukassas arvel 79 309 töötut ehk 1442 võrra vähem, kui nädal tagasi.  Kahe varasema nädala jooksul langes töötus vaid 904 ja 1006 võrra. Kolmel juunikuu nädalal enne seda aga 1423, 1305 ja 1638 võrra.
Kõige enam on töötukassal praegu tööd pakkuda ehitajatele, klienditeenindajatele, maalritele, tapeetijatele ja siseviimistlejatele ning müügiesindajatele ja -konsultantidele. Kokku oli töötukassas eilse seisuga 2170 tööpakkumist, mida on eelmise nädalaga võrreldes 205 võrra enam.
Teise kvartali jooksul langes registreeritud töötus 2,4 protsendipunkti ja 16 000 inimese võrra. Sotsiaalministeeriumi kinnitusel tähendab see murrangut tööturul. Samas tunnistas sotsiaalminister Hanno Pevkur, et oma osa on siin ka hooajalistel töödel.
Pevkuri sõnul nähtub aga palgatoetustega sõlmitud lepingutest, et enamus neist on sõlmitud vähemalt aastaks.
Majanduskriisi algusest pidevalt kasvanud töötuse määr hakkas langema aprilli esimeses pooles.
Registreeritud töötus erineb oluliselt statstikaameti kord kvartalis avaldatavast näitajast. Statistikaamet tugineb küsitlusuuringutele ning kajastab seda, mida inimesed on ise oma tööturu staatuse kohta öelnud, samas kui registreeritud töötus viitab nendele inimestele, kes on töötukassas arvel.
Töötukassa on märkinud, et registrist maha arvatud inimestest läheb tegelikult uuesti tööle tagasi 65%. Paljude inimeste puhul on arveloleku lõpetamise põhjuseks näiteks see, et ei ilmuta töötukassasse vastuvõtule.
VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo