Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

1. septembril algas elurikkusele ehk bioloogilisele mitmekesisusele pühendatud arvutijoonistuste võistlus. Kuni 15. novembrini kestval võistlusel saavad osaleda kõik looduse- ja kunstihuvilised lapsed, noored ja täiskasvanud.

Pintsli asemel tuleb kasutada arvutihiirt või digilauda, ülesjoonistamist ootavad nii bakterid kui looma- ja taimeliigid, evolutsioon, klii-mamuutused, elurikkuse kadu ja kaitsmine.

Võistlus toimub neljas vanuserühmas, parimate piltide autoritele on välja pandud auhinnad ja temaatilised eripreemiad. Täpsemad juhised ja piltide esitamine aadressil

http://joonistaja.eenet.ee

Sealsamas saab näha ka varasemate võistluste töid ning lugeda lähemalt elurikkuse kohta.

Võistluse korraldavad EENet ja Tallinna Tehnika-ülikooli Geoloogia Instituut, toetavad Keskkonnaministeerium ja Keskkonna-investeeringute Keskus.

Elurikkus ehk bioloogiline mitmekesisus on loodus kõigis oma eluvormides hõlmates nii geneetilist, liigilist kui ka elupaikade ja ökosüsteemide mitmekesisust. Elurikkus on elu alus – ükski organism ega liik ei tule toime üksinda, oleme kõik omavahel seotud. Ka inimese heaolu ja püsimajäämine Maal sõltub tohutust hulgast teistest liikidest, kes tagavad meile hapnikurikka õhu, puhta vee ja mitmekesise toidulaua.

TTÜ Geoloogia Instituudi vanemteadur Olle Hints kinnitab: „Elu meie koduplaneedil on alati olnud pidevas muutumises. Ometi ei ole ükski liik mõjutanud keskkonda ja kahandanud ümbritsevat elurikkust sellisel määral nagu meie ise. Inimese põhjustatud elurikkuse vähenemine on võrreldav Maa geoloogilises ajaloos toimunud  katastroofidega, ületades tuhandekordselt keskmist väljasuremise kiirust. Oleme olukorras, kus kahanev elurikkus seab küsimärgi alla inimkonna tuleviku.“

ÜRO kuulutas 2010. aasta rahvusvaheliseks elurikkuse aastaks, et juhtida tähelepanu elurikkuse väärtustele ning vajadusele vähendada inimtegevuse mõju loodusele.

Viimati korraldas TTÜ Geoloogia Instituut koolilastele ja ka teistele huvilistele TTÜ Muuseumis hiljuti avatud vulkaaninäituse.

Lisainfo arvutijoonistusvõistluste kohta:

Anne Märdimäe, EENeti osakonnajuhataja, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Lisainfo Rahvusvahelise Elurikkuse Aasta kohta:

Olle Hints, TTÜ Geoloogia Instituudi vanemteadur, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Lauri Klein, Keskkonna-teabe Keskuse elurikkuse nõunik,   This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Teate edastaja

Krõõt Nõges, TTÜ pressiesindaja, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo