Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Väärikate ülikool osutus üllatavalt menukaks –  kokku alustas 8. septembril Tartus uut õppeaastat 245 õppurit, kelle keskmine vanus on 70 aastat.

Väärikate ülikooli projektijuhi Karmel Talli sõnul on programm osutunud väga populaarseks. «Kokku saame vastu võtta 250 inimest, kuid tahtjaid oli rohkem. Mõned siiski loobusid ja nüüd on nimekirjas 245 inimest,» rääkis Tall.

Kuna kõigile soovijaile kohti ei jätkunud, avaneb uus võimalus oma nimi loengutele kirja panna juba detsembris.

Kursuslasi on kõige rohkem Tartust ja Tartumaalt, kuid ka Tallinnast ja Harjumaalt, Viljandimaalt ning Võrumaalt. Väärikate ülikool, nagu nimigi ütleb, on mõeldud inimestele, kel vanust 50 aastat ja rohkem. Vanim osaleja on aga näiteks 87-aastane.

Sügissemestri programmi kuulub kaheksa loengut erinevatel aktuaalsetel ning kultuurilistel teemadel. Lisaks toimub pikem saksa keele ja kultuuri kursus, kus eelduseks on mõningane saksa keele oskus.

Uue programmiga jätkatakse kevadsemestril ning edaspidi on plaan laieneda ka teistesse regioonidesse. Talli sõnul eelkõige neisse piirkondadesse, kus Tartu Ülikoolil on olemas oma kolledž. «Pärnus on vää-rikate ülikool juba olemas. 2011. aastast pakutakse loenguid ka Tallinnas.» Edasi on plaanis laieneda näiteks Narva, Jõhvi ning teistessegi paikadesse, kuid laienemine sõltub eelkõige ressurssidest, märkis Tall.

Väärikate ülikooli kutsus Tartu Ülikool ellu, et reageerida paindlikult ühiskonna muutustele ning pakkuda täiendusõpet erinevatele sihtrühmadele. Loengud ja kursused on osalejatele tasuta.

VES/Postimees

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo